Chypre 21

Heeley Heeley

Nowy produkt

Chypre 21 Rozszerz

Heeley Chypre 21

Oda do paryskiego szyku. Chypre 21 to współczesna interpretacja jednego z największych akordów wszech

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL (woda perfumowana)

695,00 zł

brutto

Heeley Chypre 21

Heeley Chypre 21Oda do paryskiego szyku.

Chypre 21 to współczesna interpretacja jednego z największych akordów wszech czasów - szypru. James Heeley postanowił pozbawić go staromodnych niuansów pudrowych, a w zamian za to dodać kilka kropli innych ingrediencji z szafranem na czele. Chypre 21 pozostaje kompozycja świetne zbalansowaną, szorstką i gładką jednocześnie.

Nosząc te perfumy nie można pozostać niezauważonym.

Warto jednak zaznaczyć, że w dalszym ciągu jest tu wszystko, co w szyprach niezwykłe: aromat mokrego mchu na zimnym kamieniu, iskrzące cytrusy w białych kołnierzach czy szorstka, kłująca róża. Każdy jednak z tych elementów został przetłumaczony na język XXI wieku.

A jakie wzorce tym razem proponuje Heeley? Mężczyzn Chypre 21 to młody Hercule Poirot w kaszmirowym płaszczu i kołnierzu z norek. Symbolem kobiety również są norki, tym razem pod postacią płaszczu. Do tego szminka, wysokie szpilki i kaszmirowy garnitur.

Nuty: mech dębowy, róża, szafran, drewno sandałowe, bergamotka, paczula

Twórca: James Heeley

Brak przewoźników dla tego produktu.

Heeley


James Heeley Parfums Logo


James HeeleyJames Heeley to angielski projektant. Jako że jego prace od zawsze czerpały bardzo dużo z natury, było oczywiste, że nie ominie go fascynacja światem zapachów. I faktycznie tak się stało. Pasja do uniwersum perfum okazała się tak silna, że zaprowadziła go do Francji. Tam Heeley kształcił swoje umiejętności i rozwijał wyobraźnię węchową.


Jego pierwsze perfumy - Menthe Fraiche - zostały zapamiętane jako ponadczasowa, elegancka i przy tym szalenie perfumeryjna woń. Zaskoczeniem było jednak to, że Heeley użył jako ingrediencji głównej mięty. To niby prosty i przyjemny składnik, ale w świecie perfum uważany jest za trudny i wymagający ponadprzeciętnych umiejętności, które dla większości perfumiarzy  są nie do zdobycia. To dlatego perfumy miętowe były, są i będę rzadkością na półkach perfumerii, nawet niszowych.


Po sukcesie Menthe Fraiche przyszła pora na premiery jeszcze większe. Cardinal, Esprit du Tigre czy Sel Marin to już kanon i klasyka perfumerii niszowej. Również najnowsza kompozycja - Chypre 21 - zachwyca jakością i mocą wyrazu. Ciągłe dążenie do doskonałości sprawiło, że marka Heeley Parfums należy dziś do ścisłej światowej elity, a sam James Heeley jest jednym z niewielu właścicieli marek, którzy zajmują się każdym etapem powstawania perfum - od kreacji zapachu po projekt etykiet. To zaś przynosi mu całkowitą niezależność i pozwala lansować zapachy totalnie bezkompromisowe i indywidualne.


Perfumy Heeley Wszystkie jego zapachy powstają we Francji ze starannie wyselekcjonowanych, najlepszych składników, które zapewniają kompozycjom niespotykaną jakość. Co więcej, przy produkcji perfum stosowane są zasady charakterystyczne dla tradycyjnej, francuskiej sztuki perfumeryjnej.


Wszystkie zapachy marki Heeley są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Bez sztucznego podziału na męskie i damskie.