Cardinal

Heeley Heeley

Nowy produkt

Cardinal Rozszerz

Heeley Cardinal

Ponadczasowy zapach ukuty z dwóch najbardziej charakterystycznych żywic wykorzystywanych w perfumerii: olibanum i labdanum. Pierwsza z nich jest ręcznie...

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

  • próbka 1 mL
  • 100 mL (woda perfumowana)

695,00 zł

brutto

Heeley Cardinal

Heeley Cardinal perfumyPonadczasowy zapach ukuty z dwóch najbardziej charakterystycznych żywic wykorzystywanych w perfumerii: olibanum i labdanum. Pierwsza z nich jest ręcznie zbierana z drzew z rodzaju Boswellia, które rosną na obrzeżach pustyń Afryki i Półwyspu Arabskiego. Od tysiącleci jest wykorzystywana do kreacji atmosfery medytacyjnej i odprężającej. Z powodu swojej niedostępności jest jednak droga i w historii była zarzewiem licznych wojen. Zresztą nawet dziś jest surowcem ekskluzywnym. Upodobali sobie ją Papieże i kościelni dostojnicy, lecz nawet oni naturalnego olibanum używają z umiarem. To wszak towar deficytowy. Druga z żywic - labdanum - ma bardziej drzewny i nieco słodszy aromat. Bywa nazywana "roślinną ambrą", gdyż wiele jej zapachowych tonów przypomina naturalną, odzwierzęcą ambrę. Labdanum jest jednak bardziej ostre, dymne i drzewne.

Za sprawą tych dwóch żywic Cardinal to zapach czysty, hipnotyzujący i dymny. Dzięki obecności nut paczuli i wetiweru zapewnia noszącym sporą dozę elegancji i tajemniczości. Dopełnieniem żywicznego obrazu jest mirra - ciepła żywica z charakterystycznym cielesnym akordem.

James Heeley piszę, że Cardinal to "kadzidło owinięte z świeży len". Podaje również wzorce noszących go osób: dla mężczyzn - nieskazitelny, młody ksiądz, dla kobiet - romantyczna i tajemnicza kobieta o kasztanowych włosach i mlecznej cerze.

Nuty: olibanum (kadzidło frankońskie), biały len, czerwony pieprz, labdanum, mirra, wetiwer, szara ambra, wetiwer, paczula

Twórca: James Heeley

Brak przewoźników dla tego produktu.

Heeley


James Heeley Parfums Logo


James HeeleyJames Heeley to angielski projektant. Jako że jego prace od zawsze czerpały bardzo dużo z natury, było oczywiste, że nie ominie go fascynacja światem zapachów. I faktycznie tak się stało. Pasja do uniwersum perfum okazała się tak silna, że zaprowadziła go do Francji. Tam Heeley kształcił swoje umiejętności i rozwijał wyobraźnię węchową.


Jego pierwsze perfumy - Menthe Fraiche - zostały zapamiętane jako ponadczasowa, elegancka i przy tym szalenie perfumeryjna woń. Zaskoczeniem było jednak to, że Heeley użył jako ingrediencji głównej mięty. To niby prosty i przyjemny składnik, ale w świecie perfum uważany jest za trudny i wymagający ponadprzeciętnych umiejętności, które dla większości perfumiarzy  są nie do zdobycia. To dlatego perfumy miętowe były, są i będę rzadkością na półkach perfumerii, nawet niszowych.


Po sukcesie Menthe Fraiche przyszła pora na premiery jeszcze większe. Cardinal, Esprit du Tigre czy Sel Marin to już kanon i klasyka perfumerii niszowej. Również najnowsza kompozycja - Chypre 21 - zachwyca jakością i mocą wyrazu. Ciągłe dążenie do doskonałości sprawiło, że marka Heeley Parfums należy dziś do ścisłej światowej elity, a sam James Heeley jest jednym z niewielu właścicieli marek, którzy zajmują się każdym etapem powstawania perfum - od kreacji zapachu po projekt etykiet. To zaś przynosi mu całkowitą niezależność i pozwala lansować zapachy totalnie bezkompromisowe i indywidualne.


Perfumy Heeley Wszystkie jego zapachy powstają we Francji ze starannie wyselekcjonowanych, najlepszych składników, które zapewniają kompozycjom niespotykaną jakość. Co więcej, przy produkcji perfum stosowane są zasady charakterystyczne dla tradycyjnej, francuskiej sztuki perfumeryjnej.


Wszystkie zapachy marki Heeley są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Bez sztucznego podziału na męskie i damskie.