Iris de Nuit

Heeley Heeley

Nowy produkt

Iris de Nuit Rozszerz

Heeley Iris de Nuit

Zmysłowe, delikatne irysy...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL (woda perfumowana)

695,00 zł

brutto

Heeley Iris de Nuit

Heeley Iris de NuitAbsolut irysa to jeden z najdroższych składników dostępnych w palecie perfumiarza. Ciepły, nieco pudrowy absolut nie jest jednak otrzymywany z płatków (tak jak w przypadku róży czy jaśminu), ale z kłącza. Jest to proces bardzo skomplikowany, kosztowny i czasochłonny. Efekt tych prac wprawia jednak w autentyczny zachwyt, ponieważ absolut irysa pachnie jak nic innego na świecie. To woń dyskretna, zmysłowa, o zmiennej fakturze zależnej od konkretnej osoby.

W przypadku Iris de Nuit prezentowana jest cała złożoność, z której słynie absolut. Mamy tu zarówno tony pudrowe, drzewne, piżmowe, lekko słodkie i wytrawne. Kompozycja przypomina zapach zimnego powietrza w chłodny, jesienny wieczór. Budzi pożądanie i respekt zarazem. Heeley to wszak geniusz.

Romantyczny, klasyczny, zamiłowany w poezji, rodem z Portretu Doriana Gray'a - to mężczyzna Iris de Nuit według James Heeleya. Kobieta zaś jest zmysłowa, nieziemska, delikatna, ale zabójczo kreatywna.

Nuty: irys, ambrette, arcydzięgiel, fiołek, nasiona marchewki, szara ambra, biały cedr

Twórca: James Heeley

Brak przewoźników dla tego produktu.

Heeley


James Heeley Parfums Logo


James HeeleyJames Heeley to angielski projektant. Jako że jego prace od zawsze czerpały bardzo dużo z natury, było oczywiste, że nie ominie go fascynacja światem zapachów. I faktycznie tak się stało. Pasja do uniwersum perfum okazała się tak silna, że zaprowadziła go do Francji. Tam Heeley kształcił swoje umiejętności i rozwijał wyobraźnię węchową.


Jego pierwsze perfumy - Menthe Fraiche - zostały zapamiętane jako ponadczasowa, elegancka i przy tym szalenie perfumeryjna woń. Zaskoczeniem było jednak to, że Heeley użył jako ingrediencji głównej mięty. To niby prosty i przyjemny składnik, ale w świecie perfum uważany jest za trudny i wymagający ponadprzeciętnych umiejętności, które dla większości perfumiarzy  są nie do zdobycia. To dlatego perfumy miętowe były, są i będę rzadkością na półkach perfumerii, nawet niszowych.


Po sukcesie Menthe Fraiche przyszła pora na premiery jeszcze większe. Cardinal, Esprit du Tigre czy Sel Marin to już kanon i klasyka perfumerii niszowej. Również najnowsza kompozycja - Chypre 21 - zachwyca jakością i mocą wyrazu. Ciągłe dążenie do doskonałości sprawiło, że marka Heeley Parfums należy dziś do ścisłej światowej elity, a sam James Heeley jest jednym z niewielu właścicieli marek, którzy zajmują się każdym etapem powstawania perfum - od kreacji zapachu po projekt etykiet. To zaś przynosi mu całkowitą niezależność i pozwala lansować zapachy totalnie bezkompromisowe i indywidualne.


Perfumy Heeley Wszystkie jego zapachy powstają we Francji ze starannie wyselekcjonowanych, najlepszych składników, które zapewniają kompozycjom niespotykaną jakość. Co więcej, przy produkcji perfum stosowane są zasady charakterystyczne dla tradycyjnej, francuskiej sztuki perfumeryjnej.


Wszystkie zapachy marki Heeley są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Bez sztucznego podziału na męskie i damskie.