Esprit du Tigre

Heeley Heeley

Nowy produkt

Esprit du Tigre Rozszerz

Heeley Esprit du Tigre

Podróż na Daleki Wschód, a nawet jeszcze dalej...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

575,00 zł

brutto

Heeley Esprit du Tigre

Heeley Esprit du TigrePodróż na Daleki Wschód, a nawet jeszcze dalej...

Któż nie pamięta rozgrzewającej, korzennej woni maści tygrysiej? To aromat bardzo trudny do uchwycenia przez perfumiarza, ale mimo tego James Heeley wyszedł z tej próby obronną ręką. Esprit du Tigre kręci w nosie, rozgrzewa, orzeźwia. To orient w przewrotnym wydaniu.

Warto jednak w tym miejscu przypomnieć historię maści tygrysiej, gdyż jako taka była jedną z najbardziej aromatycznych substancji na świecie. Wynalazł ją pod koniec XIX wieku chińskim zielarz - Aw Chu Kin - który wówczas żył w Rangunie na terenie dzisiejszej Mjanmy. W swoim małym sklepiku sprzedawał maści przeciwbólowe bazujące na olejku goździkowym, eukaliptusowym, miętowym, kamforze, cynamonie i muszkacie. Czysty marketing sprawił, że na ich słoikach umieszczał tygrysa - symbol siły. Co ciekawe, do dziś dnia maść tygrysia jest produkowana w singapurskiej fabryce założonej przez synów Aw Chu Kina.

James Heeley wskazuje następujące wzorce Esprit du Tigre: dla mężczyzn: zadbany i wysportowany, dla kobiet: ciepła, przyjazna o kruczoczarnych włosach.

Nuty: mięta pieprzowa, kamfora, goździki, kardamon, czarny pieprz, wetiwer, cynamon, gałka muszkatołowa

Twórca: James Heeley

Brak przewoźników dla tego produktu.

Heeley


James Heeley Parfums Logo


James HeeleyJames Heeley to angielski projektant. Jako że jego prace od zawsze czerpały bardzo dużo z natury, było oczywiste, że nie ominie go fascynacja światem zapachów. I faktycznie tak się stało. Pasja do uniwersum perfum okazała się tak silna, że zaprowadziła go do Francji. Tam Heeley kształcił swoje umiejętności i rozwijał wyobraźnię węchową.


Jego pierwsze perfumy - Menthe Fraiche - zostały zapamiętane jako ponadczasowa, elegancka i przy tym szalenie perfumeryjna woń. Zaskoczeniem było jednak to, że Heeley użył jako ingrediencji głównej mięty. To niby prosty i przyjemny składnik, ale w świecie perfum uważany jest za trudny i wymagający ponadprzeciętnych umiejętności, które dla większości perfumiarzy  są nie do zdobycia. To dlatego perfumy miętowe były, są i będę rzadkością na półkach perfumerii, nawet niszowych.


Po sukcesie Menthe Fraiche przyszła pora na premiery jeszcze większe. Cardinal, Esprit du Tigre czy Sel Marin to już kanon i klasyka perfumerii niszowej. Również najnowsza kompozycja - Chypre 21 - zachwyca jakością i mocą wyrazu. Ciągłe dążenie do doskonałości sprawiło, że marka Heeley Parfums należy dziś do ścisłej światowej elity, a sam James Heeley jest jednym z niewielu właścicieli marek, którzy zajmują się każdym etapem powstawania perfum - od kreacji zapachu po projekt etykiet. To zaś przynosi mu całkowitą niezależność i pozwala lansować zapachy totalnie bezkompromisowe i indywidualne.


Perfumy Heeley Wszystkie jego zapachy powstają we Francji ze starannie wyselekcjonowanych, najlepszych składników, które zapewniają kompozycjom niespotykaną jakość. Co więcej, przy produkcji perfum stosowane są zasady charakterystyczne dla tradycyjnej, francuskiej sztuki perfumeryjnej.


Wszystkie zapachy marki Heeley są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Bez sztucznego podziału na męskie i damskie.