Eau Sacree 100 mL

Heeley Heeley

Nowy produkt

Eau Sacree Rozszerz

Heeley Eau Sacree

Eau Sacree nawiązywać ma do legendy marki Heeley, jaką bez wątpienia jest Cardinal. Nowa kompozycja jest jednak jeszcze bardziej żywiczna i dymna. Oraz mroczna. Kłęby czarnego jak noc dymu niosą...

Więcej szczegółów

  • próbka 0,5 mL
  • 100 mL (ekstrakt perfum)

910,00 zł

brutto

Heeley Eau Sacree

Heeley Eau Sacree

Eau Sacree nawiązywać ma do legendy marki Heeley, jaką bez wątpienia jest Cardinal. Nowa kompozycja jest jednak jeszcze bardziej żywiczna i dymna. Oraz mroczna. Kłęby czarnego jak noc dymu niosą w sobie cząstki słodyczy, świeżego drewna, akcentów korzennych i pieprznych. Mocy dodaje jej zaś fakt, że to czysty ekstrakt perfum, nie woda perfumowana.

Punktem wyjścia do kreacji Eau Sacree było przeświadczenie, że używanie kadzidła nie jest jedynie domeną chrześcijan. Jako boskie medium jest ono znane też muzułmanom, żydom, buddystom, palili je Egipcjanie w czasie rozkwitu swojej cywilizacji i Sumerowie. W każdym z tych kręgów kulturowych rola tej substancji była taka sama - uwalniała umysł od doczesności i pozwalała wejść na wyższy stopień świadomości, albo przynajmniej w tym pomagała. Co ciekawe, w Eau Sacree zastosowano nie tylko klasyczne kadzidło frankońskie - olibanum, ale również żywicę opoponaks o słodszym, nieco cielesnym wydźwięku

Marcin Budzyk-Wermiński o Heeley Eau Sacree: "Obowiązkowa pozycja dla fanów drzewnych woni w stylu Rouge Bunny Rouge Embers i charakterystycznego, krystalicznego stylu Heeley'a.

Nuty: kadzidło frankońskie (olibanum), opoponaks, drewno sandałowe, aldehydy, goździki, gałka muszkatołowa, czarny pieprz, ambra

Twórca: James Heeley

Brak przewoźników dla tego produktu.

Heeley


James Heeley Parfums Logo


James HeeleyJames Heeley to angielski projektant. Jako że jego prace od zawsze czerpały bardzo dużo z natury, było oczywiste, że nie ominie go fascynacja światem zapachów. I faktycznie tak się stało. Pasja do uniwersum perfum okazała się tak silna, że zaprowadziła go do Francji. Tam Heeley kształcił swoje umiejętności i rozwijał wyobraźnię węchową.


Jego pierwsze perfumy - Menthe Fraiche - zostały zapamiętane jako ponadczasowa, elegancka i przy tym szalenie perfumeryjna woń. Zaskoczeniem było jednak to, że Heeley użył jako ingrediencji głównej mięty. To niby prosty i przyjemny składnik, ale w świecie perfum uważany jest za trudny i wymagający ponadprzeciętnych umiejętności, które dla większości perfumiarzy  są nie do zdobycia. To dlatego perfumy miętowe były, są i będę rzadkością na półkach perfumerii, nawet niszowych.


Po sukcesie Menthe Fraiche przyszła pora na premiery jeszcze większe. Cardinal, Esprit du Tigre czy Sel Marin to już kanon i klasyka perfumerii niszowej. Również najnowsza kompozycja - Chypre 21 - zachwyca jakością i mocą wyrazu. Ciągłe dążenie do doskonałości sprawiło, że marka Heeley Parfums należy dziś do ścisłej światowej elity, a sam James Heeley jest jednym z niewielu właścicieli marek, którzy zajmują się każdym etapem powstawania perfum - od kreacji zapachu po projekt etykiet. To zaś przynosi mu całkowitą niezależność i pozwala lansować zapachy totalnie bezkompromisowe i indywidualne.


Perfumy Heeley Wszystkie jego zapachy powstają we Francji ze starannie wyselekcjonowanych, najlepszych składników, które zapewniają kompozycjom niespotykaną jakość. Co więcej, przy produkcji perfum stosowane są zasady charakterystyczne dla tradycyjnej, francuskiej sztuki perfumeryjnej.


Wszystkie zapachy marki Heeley są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Bez sztucznego podziału na męskie i damskie.