Cinabre

Maria Candida Gentile Maria Candida Gentile

Nowy produkt

Cinabre Rozszerz

Maria Candida Gentile Cinabre

Cinabre to novum w świecie perfum różanych. Połączono w nim naturalne składniki, aby odtworzyć aromat historycznej róży Ayrshire Splendens, która zachwyca swoim mirrowym akordem (lecz nie jest...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 15 mL

165,00 zł

brutto

Maria Candida Gentile Cinabre

Cinabre

Cinabre to novum w świecie perfum różanych. Połączono w nim naturalne składniki, aby odtworzyć aromat historycznej róży Ayrshire Splendens, która zachwyca swoim mirrowym akordem (lecz nie jest olejkodajna). W tym celu Maria Candida Gentile połączyła olejek z róży Splendens z marokańskiej Doliny Róż, absolut róży majowej oraz najczystszą wanilię. 

Kanwą Cinabre jest jednak opoponaks. To żywica, którą król Salomon uznał za najcenniejsze z kadzideł nie tylko ze względu na jej aromat i dostępność, ale również zdolność (powszechnie uznaną w starożytności) leczenia wszelkich schorzeń znanych ludzkości. Nawet jej nazwa jest połączeniem starogreckiego "opos" (sok roślinny) i "panaks" (leczący wszystko). Aromat opoponaksu również nieco przypomina mirrę. Ma ciepły, delikatnie słodki i ambrowy charakter, choć z ziołowym, świdrującym tonem.

Kompozycja wyczarowana przez Marię Candidę to kolejny dowód jej genialnych i niespotykanych zdolności. Cinabre to róża w przejmującej, niepowtarzalnej odsłonie.

Nuty: róża (róża majowa, róża Splendens), imbir, czarny pieprz (pieprz indyjski), czerwony pieprz, dawana, benzoin, opoponaks, wanilia z Madagaskaru

Twórca: Maria Candida Gentile

Brak przewoźników dla tego produktu.

Maria Candida Gentile


Maria Candida Gentile perfumyMaria Candida Gentile jest jednym z najbardziej cenionych "nosów" na świecie. To właśnie ona tworzy osobiste perfumy dla takich sław jak Madonna czy Karolina Hanowerska - księżniczka Monako.


Wyszkolona w Grasse pod okiem znanych perfumiarzy i teoretyków zapachu (w tym w w domu perfumeryjnym Karola Andre) osiągnęła perfekcję w kreacji kompozycji opartych na tonach drzewnych.


Perfumy Maria Candida Gentile


Maria Candida uważa, że perfumy genialne od przeciętnych dzielą ledwie drobne szczegóły. Detale te poznała dopiero w pracy z mistrzami i dzięki ich zrozumieniu sprawiła, że zapachy zyskały prawdziwą magię. 


"Idealne perfumy to takie, które działają na osobę, która je nosi".


Efekt taki jest możliwy do kreacji tylko dzięki składnikom naturalnym. One przemawiają do naszego ciała i do naszej duszy. Perfumy z nich zrobione są harmonijną interpretacja magicznych algorytmów natury. Podświadomie jesteśmy w stanie je rozpoznać, zrozumieć, a nawet pokochać. 


Maria Candida Gentile podczas pracy


Maria Candida Gentile jest artystką, która używa swojego ulubionego medium - zapachu - aby opowiedzieć nam historie, zaangażować w intymne rozmowy i poprowadzić ku zrozumieniu najbardziej nieuchwytnego ze zmysłów - węchu.


Jej dzieła docenili ludzie na całym świecie, a perfumy znalazły miejsce na łamach najważniejszych magazynów luksusowych: Vogue, Elle, Vanity Fair.


Maria Candida Gentile / VOGUE