Marcin Budzyk-Wermiński

Twórcą Perfumerii Impressium jest Marcin Budzyk-Wermiński - ekspert perfumeryjny związany z branża zapachową i prasową od kilkunastu lat, specjalista chemii zapachów, absolwent Technologii Chemicznej na Politechnice Warszawskiej.

W wieku 19 lat współtworzył pierwsze polskie perfumy niszowe - Entropię. W wieku 23 lat został najmłodszym w historii ekspertem perfumeryjnym magazynu o modzie Harper's Bazaar (i to biorąc pod uwagę wszystkie światowe edycje). Mają 26 lat założył Impressium i został najmłodszym niezależnym twórcą perfumerii niszowej w Polsce i jednym z najmłodszych na świecie.

A wszystko po to, aby jak najlepiej zrozumieć świat perfum i poznać ich wpływ na człowieka od najgłębszych podstaw.

"Ludzie bowiem mogą zamykać oczy na wielkość, na grozę, na piękno, i mogą zamykać uszy na melodie albo bałamutne słowa. Ale nie mogą uciec przed zapachem. Zapach bowiem jest bratem oddechu. Zapach wnika do ludzkiego wnętrza wraz z oddechem i ludzie nie mogą się przed nim obronić, jeżeli chcą żyć. I zapach idzie prosto do serc i tam w sposób kategoryczny rozstrzyga o skłonności lub pogardzie, odrazie lub ochocie, miłości lub nienawiści. Kto ma władzę zapachami, ma ją też nad sercami ludzi." Pachnidło, Patrick Suskind

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania