Marcin Budzyk-Wermiński

Twórcą Perfumerii Impressium jest Marcin Budzyk-Wermiński - ekspert perfumeryjny związany z branża zapachową i prasową od kilkunastu lat, specjalista chemii zapachów, absolwent Technologii Chemicznej na Politechnice Warszawskiej.

W wieku 19 lat współtworzył pierwsze polskie perfumy niszowe - Entropię. W wieku 23 lat został najmłodszym w historii ekspertem perfumeryjnym magazynu o modzie Harper's Bazaar (i to biorąc pod uwagę wszystkie światowe edycje). Mają 26 lat założył Impressium i został najmłodszym niezależnym twórcą perfumerii niszowej w Polsce i jednym z najmłodszych na świecie.

A wszystko po to, aby jak najlepiej zrozumieć świat perfum i poznać ich wpływ na człowieka od najgłębszych podstaw.

"Ludzie bowiem mogą zamykać oczy na wielkość, na grozę, na piękno, i mogą zamykać uszy na melodie albo bałamutne słowa. Ale nie mogą uciec przed zapachem. Zapach bowiem jest bratem oddechu. Zapach wnika do ludzkiego wnętrza wraz z oddechem i ludzie nie mogą się przed nim obronić, jeżeli chcą żyć. I zapach idzie prosto do serc i tam w sposób kategoryczny rozstrzyga o skłonności lub pogardzie, odrazie lub ochocie, miłości lub nienawiści. Kto ma władzę zapachami, ma ją też nad sercami ludzi." Pachnidło, Patrick Suskind