New York Intense

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

New York Intense Rozszerz

Nicolai New York Intense

Niczym nigdy nie usypiający Nowy Jork, perfumy Nicolai zaskakują swoją zmiennością i energią.

New York Intense rozpoczyna się mocną nutą cytrusów z wiodącą rolą olejku petit grain (z młodych liści i niedojrzałych owoców pomarańczy), która po paru minutach zyskuje świeżą i bardziej drzewną odsłonę za sprawą czarnego...

Więcej szczegółów

  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

296,00 zł

brutto

Nicolai New York Intense

Nicolai New York IntenseNiczym nigdy nie usypiający Nowy Jork, perfumy Nicolai zaskakują swoją zmiennością i energią.

New York Intense rozpoczyna się mocną nutą cytrusów z wiodącą rolą olejku petit grain (z młodych liści i niedojrzałych owoców pomarańczy), która po paru minutach zyskuje świeżą i bardziej drzewną odsłonę za sprawą czarnego pieprzu. Zapach jest bardzo przestrzenny i przypomina wręcz haust zimnego powietrza po otwarciu okna.  Zresztą nawet w żywicznej, drzewnej bazie pozostaje New York Intense wonią chłodną, wytworną i srebrzystą. Pod tym względem przypomina wielkiego klasyka Guerlain Coriolan, choć charakteryzuje się bez porównania lepszą trwałością.

Formalnie to perfumy uniwersalne, które zainteresują osoby lubujące się w eleganckim akordzie fougere z elementami zimnego szypru.

Nuty: cytryna, bergamotka, tymianek, lawenda, mech dębowy, wanilia, cywet, kastoreum, styraks, arcydzięgiel, czarny pieprz, goździki, rumianek, czerwony pieprz, cynamon, kadzidło

Twórca: Patricia de Nicolai

Brak przewoźników dla tego produktu.

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.