Sel Marin

Heeley Heeley

Nowy produkt

Sel Marin Rozszerz

Heeley Sel Marin

Słońce, piasek i morska bryza...

Sel Marin należy do grupy perfum, które interpretują aromat nadmorskich plaż, powietrza i

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

575,00 zł

brutto

Heeley Sel Marin

Heeley Sel MarinSłońce, piasek i morska bryza...

Sel Marin należy do grupy perfum, które interpretują aromat nadmorskich plaż, powietrza i wody. Absolutnie nie jest woń morska, jakich pełno na półkach selektywnych perfumerii. Tutaj czuć wysuszone wodorosty, mokry piasek, sól wytrąconą na rozgrzanej w słońcu skale...

Pierwsze tony są lekkie i iskrzące, cytrusowe. Zapach powoli nabiera odcieni zielonych i drzewnych. Pojawia się wówczas jedna z najrzadziej spotykanych w perfumach nut - nuta liści buku. Stanowi ona preludium dla gry kluczowych składników Sel Marin - mchu, alg i soli morskiej. Zwieńczeniem całości jest drzewna, ale lekka baza złożona ze skóry, cedru i piżma.

Według Jamesa Heeleya wzorcem mężczyzny Sel Marin jest mężczyzna-chłopiec cieszący się z fal nad brzegiem oceanu. Kobieta to naturalna piękność muśnięta południowym słońcem.

Nuty: cytryna, bergamotka, liście buku, sól morska, mech dębowy, algi, cedr, piżmo, skóra

Twórca: James Heeley

Brak przewoźników dla tego produktu.

Heeley


James Heeley Parfums Logo


James HeeleyJames Heeley to angielski projektant. Jako że jego prace od zawsze czerpały bardzo dużo z natury, było oczywiste, że nie ominie go fascynacja światem zapachów. I faktycznie tak się stało. Pasja do uniwersum perfum okazała się tak silna, że zaprowadziła go do Francji. Tam Heeley kształcił swoje umiejętności i rozwijał wyobraźnię węchową.


Jego pierwsze perfumy - Menthe Fraiche - zostały zapamiętane jako ponadczasowa, elegancka i przy tym szalenie perfumeryjna woń. Zaskoczeniem było jednak to, że Heeley użył jako ingrediencji głównej mięty. To niby prosty i przyjemny składnik, ale w świecie perfum uważany jest za trudny i wymagający ponadprzeciętnych umiejętności, które dla większości perfumiarzy  są nie do zdobycia. To dlatego perfumy miętowe były, są i będę rzadkością na półkach perfumerii, nawet niszowych.


Po sukcesie Menthe Fraiche przyszła pora na premiery jeszcze większe. Cardinal, Esprit du Tigre czy Sel Marin to już kanon i klasyka perfumerii niszowej. Również najnowsza kompozycja - Chypre 21 - zachwyca jakością i mocą wyrazu. Ciągłe dążenie do doskonałości sprawiło, że marka Heeley Parfums należy dziś do ścisłej światowej elity, a sam James Heeley jest jednym z niewielu właścicieli marek, którzy zajmują się każdym etapem powstawania perfum - od kreacji zapachu po projekt etykiet. To zaś przynosi mu całkowitą niezależność i pozwala lansować zapachy totalnie bezkompromisowe i indywidualne.


Perfumy Heeley Wszystkie jego zapachy powstają we Francji ze starannie wyselekcjonowanych, najlepszych składników, które zapewniają kompozycjom niespotykaną jakość. Co więcej, przy produkcji perfum stosowane są zasady charakterystyczne dla tradycyjnej, francuskiej sztuki perfumeryjnej.


Wszystkie zapachy marki Heeley są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Bez sztucznego podziału na męskie i damskie.