L'Amandiere EDP

Heeley Heeley

Nowy produkt

Nowy L'Amandiere EDP Rozszerz

Ten produkt nie występuje już w magazynie

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

575,00 zł

brutto

Heeley L'Amandiere (woda perfumowana)

Portret Wiosny! Takiej zieleni, rześkości i zapachu chłodnej rosy zebranej na młodych liściach jeszcze w perfumach nie było... A przy tym wszystkim nie można powiedzieć, że L'Amandiere to perfumy rodem z zielnika, ponieważ są bardzo kobiece, zmienne, zmysłowe w pierwotnym znaczeniu.

James Heeley po raz kolejny udowadnia, że jest twórcą przed szeregiem innych perfumiarzy. Sposób połączenia składników w tej kompozycji jest bowiem wyjątkowo niestandardowy. Niby chłód i zielona świeżość to tematy znane z perfumerii, ale nie w takiej konfiguracji. Tutaj są cielesne, żyjące, pełne wiatru niosącego aromat kwitnących kwiatów.

W składzie L'Amandiere użyto esencji o nazwie "ekstrakt wiosny" oraz mnóstwa nut kwiatowych: dzwonków, konwalii, hiacyntu, jaśminu, róży, kwiatu majowego (Epigaea repens) oraz kwiatu migdałowca i lipy. Co ciekawe, te perfumy to jedyna w ofercie marki Heeley kompozycji, która nie jest uniseksem - L'Amandiere to czysta kobieta. A sam zapach powstał najpierw jako osobiste perfumy dla narzeczonej artysty.

Nuty: kwiat migdałowca, kwiat lipy, dzwonek, konwalia, hiacynt, jaśmin, róża, kwiat majowy, zielona trawa Twórca: James Heeley

Brak przewoźników dla tego produktu.

Heeley


James Heeley Parfums Logo


James HeeleyJames Heeley to angielski projektant. Jako że jego prace od zawsze czerpały bardzo dużo z natury, było oczywiste, że nie ominie go fascynacja światem zapachów. I faktycznie tak się stało. Pasja do uniwersum perfum okazała się tak silna, że zaprowadziła go do Francji. Tam Heeley kształcił swoje umiejętności i rozwijał wyobraźnię węchową.


Jego pierwsze perfumy - Menthe Fraiche - zostały zapamiętane jako ponadczasowa, elegancka i przy tym szalenie perfumeryjna woń. Zaskoczeniem było jednak to, że Heeley użył jako ingrediencji głównej mięty. To niby prosty i przyjemny składnik, ale w świecie perfum uważany jest za trudny i wymagający ponadprzeciętnych umiejętności, które dla większości perfumiarzy  są nie do zdobycia. To dlatego perfumy miętowe były, są i będę rzadkością na półkach perfumerii, nawet niszowych.


Po sukcesie Menthe Fraiche przyszła pora na premiery jeszcze większe. Cardinal, Esprit du Tigre czy Sel Marin to już kanon i klasyka perfumerii niszowej. Również najnowsza kompozycja - Chypre 21 - zachwyca jakością i mocą wyrazu. Ciągłe dążenie do doskonałości sprawiło, że marka Heeley Parfums należy dziś do ścisłej światowej elity, a sam James Heeley jest jednym z niewielu właścicieli marek, którzy zajmują się każdym etapem powstawania perfum - od kreacji zapachu po projekt etykiet. To zaś przynosi mu całkowitą niezależność i pozwala lansować zapachy totalnie bezkompromisowe i indywidualne.


Perfumy Heeley Wszystkie jego zapachy powstają we Francji ze starannie wyselekcjonowanych, najlepszych składników, które zapewniają kompozycjom niespotykaną jakość. Co więcej, przy produkcji perfum stosowane są zasady charakterystyczne dla tradycyjnej, francuskiej sztuki perfumeryjnej.


Wszystkie zapachy marki Heeley są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Bez sztucznego podziału na męskie i damskie.