St. Clement's

Heeley Heeley

Nowy produkt

St. Clement's Rozszerz

Heeley St. Clement's

"Oranges and lemons say the bells of St. Clement's"

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

575,00 zł

brutto

Heeley St. Clement's

Heeley St. Clement'sTo pierwsza woda perfumowana marki Heeley poświęcona w całości pomarańczy. Nawiązuje do dawnych angielskich targów nieopodal londyńskiego City, gdzie co tydzień sprzedawane były owoce pochodzące z dalekich krajów - pomarańcze, cytryny, mandarynki.

Sam zapach jest energetyzujący, iskrzący, nieco słodki i drzewny. Głębi nadaje mu nuta herbaty earl grey, którą przełamuje ylang ylang. Pod tym względem St. Clement's nawiązuje do dawnych wód kolońskich, ale jest przy tym wonią bezsprzecznie nowoczesną i stylową jednocześnie.

Mężczyzna St. Clement's to kosmopolita mieszkający na Belgravii lub w Mayfair. Kobieta sączy mrożoną herbatę spoglądając w morze na tarasie swojej rezydencji nieopodal Genui.

Nuty: pomarańcza, cytryna, mandarynka, bergamotka, neroli, petit grain, ylang ylang, wetiwer

Twórca: James Heeley

Brak przewoźników dla tego produktu.

Heeley


James Heeley Parfums Logo


James HeeleyJames Heeley to angielski projektant. Jako że jego prace od zawsze czerpały bardzo dużo z natury, było oczywiste, że nie ominie go fascynacja światem zapachów. I faktycznie tak się stało. Pasja do uniwersum perfum okazała się tak silna, że zaprowadziła go do Francji. Tam Heeley kształcił swoje umiejętności i rozwijał wyobraźnię węchową.


Jego pierwsze perfumy - Menthe Fraiche - zostały zapamiętane jako ponadczasowa, elegancka i przy tym szalenie perfumeryjna woń. Zaskoczeniem było jednak to, że Heeley użył jako ingrediencji głównej mięty. To niby prosty i przyjemny składnik, ale w świecie perfum uważany jest za trudny i wymagający ponadprzeciętnych umiejętności, które dla większości perfumiarzy  są nie do zdobycia. To dlatego perfumy miętowe były, są i będę rzadkością na półkach perfumerii, nawet niszowych.


Po sukcesie Menthe Fraiche przyszła pora na premiery jeszcze większe. Cardinal, Esprit du Tigre czy Sel Marin to już kanon i klasyka perfumerii niszowej. Również najnowsza kompozycja - Chypre 21 - zachwyca jakością i mocą wyrazu. Ciągłe dążenie do doskonałości sprawiło, że marka Heeley Parfums należy dziś do ścisłej światowej elity, a sam James Heeley jest jednym z niewielu właścicieli marek, którzy zajmują się każdym etapem powstawania perfum - od kreacji zapachu po projekt etykiet. To zaś przynosi mu całkowitą niezależność i pozwala lansować zapachy totalnie bezkompromisowe i indywidualne.


Perfumy Heeley Wszystkie jego zapachy powstają we Francji ze starannie wyselekcjonowanych, najlepszych składników, które zapewniają kompozycjom niespotykaną jakość. Co więcej, przy produkcji perfum stosowane są zasady charakterystyczne dla tradycyjnej, francuskiej sztuki perfumeryjnej.


Wszystkie zapachy marki Heeley są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Bez sztucznego podziału na męskie i damskie.