Fontaine Royale

Sous Le Manteau Sous Le Manteau

Nowy produkt

Fontaine Royale Rozszerz

  • próbka 1 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)
  • 100 mL (woda perfumowana)

570,00 zł

brutto

Sous Le Manteau Fontaine Royale

Zapach, w którym połączono różę i wanilię na drzewno-żywicznej bazie. Jest odrobinę pudrowy, ale też kwaskowo-słodki. Zostawia za noszącą go osobą przepiękny woal z wyczuwalnymi tonami owocowymi (choć formalnie nie występują one w Fontaine Royale).

Kolejnym składnikiem istotnym w tych perfumach jest irys, który odpowiada za niesamowicie komfortowy, niemal puchaty wyraz całości. I to właśnie ta nuta pozwala nazwać te perfumy mianem otulających.

Choć formalnie Fontaine Royale są kompozycją przeznaczoną dla obu płci, to wyraźnie chyli się ku kobietom.

Nuty: irys, róża, wanilia, styraks, cedr, drewno sandałowe, jaśmin, bergamotka, geranium, ambrette, piżmo, labdanum

Brak przewoźników dla tego produktu.

Sous Le Manteau


Sous Le ManteauKiedy w 2020 roku Sous Le Manteau zdobywało FIFI Award dla Najlepszej Nowej Marki Niszowej (eliminując m. in. Bohoboco), niewiele osób znało ich kompozycje. Wszak jest ich zaledwie pięć, a firma nie promuje swoich wód.


Każdą z nich wyczarowała jednak szalenie zdolna perfumiarz – Nathalie Feisthauer, która wcześniej pracowała dla Hermes (Eau des Merveilles), Amouage (Honour). To ona stworzyła męską wersję Cartier Must i Aramis Havana. Z jej usług korzystał Yves Saint Laurent, Thierry Mugler, Nina Ricci, Oscar de la Renta czy Carolina Herrera.


Teraz, wspólnie z Olivią Bransbourg, zinterpretowała formuły dawnych eliksirów miłosnych zapisanych w XIX wiecznej Francji, a pochodzących ze starożytności, średniowiecza i okresu nowożytnego. W kompozycjach znajdziemy zatem sporo przypraw i składników drzewnych, a prawie w ogólnie nie ma w nich tonów cytrusowych czy typowo lekkich.


Kolekcja pięciu zapachów dostępna jest w Polsce wyłącznie w Impressium.


Do każdego pełnowymiarowego flakonu Sous Le Manteau dołączona jest porcelanowa ceramika, która jest idealnym nośnikiem zapachu i może być noszona na szyi, w torbie, pod poduszką, w samochodzie - wszędzie tam, gdzie zależy nam na oszałamiającym aromacie.


Kompozycje Sous Le Manteau tworzone są w Grasse, we Francji.