Un Coeur en Mai
Un Coeur en Mai
Un Coeur en Mai
Un Coeur en Mai

Un Coeur en Mai

MDCI Un
Na stanie
1 115,00 zł
Brutto
Rozmiar
  • próbka 0,5 mL
  • woda perfumowana 75 mL (standardowy flakon)
  • woda perfumowana 100 mL (flakon pokryty złotem lub platyną)

Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 280,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 280,00 zł.
 

MDCI Un Coeur en Mai

Patricia de Nicolai jest uważana za jednego z najbardziej utalentowanych perfumiarzy czasów współczesnych. Od ponad 30 lat tworzy zapachy, które wodzą za nos odbiorców na całym świecie, ale tylko w ramach jej własnego Domu Perfumeryjnego - Nicolai Parfumeur Createur.

Artystka tylko jeden, jedyny raz zrobiła wyjątek i zgodziła się na stworzenie kompozycji dla zewnętrznej marki - właśnie dla MDCI. Un Coeur en Mai to soczysta, świeża interpretacja kwiatów i tonów zielonych. Przywodzić ma na myśl radość, energię i pozytywne emocje. Przy tych skojarzeniach miała też pozostać wonią wyważoną, wytwornie piękną i zapadającą w pamięć. 

Absolut hiacyntów, konwalia, róża czy mimoza przyjmują tu formę młodych pąków, które zawiązały się na łące pośrodku lasu. Pewien chłód do perfum wprowadza geranium i czarny pieprz, ale jednocześnie głęboka baza ma przyjazny, drzewny wydźwięk. No i przez cały czas będziemy też czuć podton zieleni o szerokim spektrum barw. 

Obowiązkowa pozycja dla pań ceniących twórczość Patricii de Nicolai.

Nuty głowy: bergamotka z Sycylii, petitgrain z Paragwaju, galbanum, czarna porzeczka, melon

Nuty serca: róża damasceńska, geranium z Reunion, mimoza, czarny pieprz, kolendra

Nuty bazy: bukiet olejków drzewnych, piżmo

Twórca: Patricia de Nicolai

MDCI

Perfumy MDCI

Marka MDCI tworzy dla pasjonatów i kolekcjonerów ekskluzywne perfumy oraz szlachetne, niezwykle cenione flakony. Współpracuje z największymi perfumiarzami naszych czasów. Dla firmy kreuje Francis Kurdjian, Cecile Zarokian, Pierre Bourdon, Amandine Clerc Marie czy Nathalie Feisthauer. To również jedyna marka w historii świata, dla której zapach zgodziła się stworzyć Patricia de Nicolai. Twórczyni od 30 lat odmawia wszystkim innym firmom i tworzy jedynie perfumy dla swojego własnego domu.

Tutaj czar wykwintnych zapachów potęgowany jest przez ponadczasowe piękno butelek i korków.

Perfumy niszowe MDCI

Za nazwą MDCI („MDCI” oznacza Marchal Dessins et Créations Indépendantes”) kryje się miłość do sztuki, pasja do perfum i pewne szczególne wyobrażenie, że szlachetne zapachy powinny być bardziej sztuką niż przemysłem - źródłem przyjemności , dumy i piękna a nie po prostu towarem. To dlatego każdy flakon jest wykonywany w małym warsztacie, osobiście przez twórcę marki i jego małżonkę - to sprawia, że co roku produkcja ogranicza się do kilku tysięcy flakonów (i to biorąc pod uwagę wszystkie zapachy).

Każda butelka jest zatem w całości wytworem rzemieślniczej pracy, szczególnie w przypadku rzeźbionych popiersi używanych jako korki (w Impressium są dostępne na indywidualne zamówienie). Claude Marchal ponad 12 lat opracowywał projekt flakonów z czystego kryształu. Wykonywane w Limoges korki z biskwitowej porcelany to klasyczne popiersia kobiety lub mężczyzny, które symbolizują ponadczasowe piękno. Tak jak pierwsze flakony Lalique, rzeźby te są wykonywane metodą traconego wosku, znaną już w starożytności, ale współcześnie bardzo rzadko stosowaną. Gwarantuje ona niepowtarzalność każdej małej rzeźby.

Niezależny Dom MDCI wskrzesza zatem francuską tradycję sztuki perfumeryjnej. Tworzy rzadkie i oryginalne perfumy, prezentowane w butelkach o niepowtarzalnym i niezrównanym smaku estetycznym. Współpracuje z perfumiarzami wybranymi ze względu na ich talent i kreatywność.

Od 2003 roku, każdą premierę śledzą wymagający kolekcjonerzy i koneserzy; flakony MDCI znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach i kilku muzeach. A same zapachy są rozpoznawalne ze względu na ich piękno, oryginalność i elegancję, i są obecnie noszone na całym świecie.

Powstanie MDCI było szalenie oryginalną wizją, jednocześnie klasyczną i innowacyjną. Cieszymy się, że marka przyznała Impressium wyłącznie prawo do reprezentowania jej na terytorium Polski.

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania