Rouge Avignon

Phaedon Paris Phaedon Paris

Nowy produkt

Rouge Avignon Rozszerz

Phaedon Rouge Avignon

Gotycka kompozycja, której przepych i mrok przywołują obraz Papieskiego Pałacu w Awinion - milczącego świadka wiekopomnych historii. 

Karminowa czerwień papieskiej stuły została...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

399,00 zł

brutto

Phaedon Rouge Avignon

WODA PERFUMOWANA O WYSOKIEJ KONCENTRACJI

Phaedon Rouge AvignonGotycka kompozycja, której przepych i mrok przywołują obraz Papieskiego Pałacu w Awinion - milczącego świadka wiekopomnych historii. 

Karminowa czerwień papieskiej stuły została odmalowana metaliczną, bogatą różą podkreśloną ylangiem i krwistymi malinami. Nuty serca zaś są portalem do prywatnych i pogrążonych w mroku apartamentów papieży. To właśnie tutaj doświadczymy szorstkiej trufli, gorzkiego kakao i woskowanego drewna, któremu wtóruje dymny wetiwer.

Złote rzeźbienia i sakralne ornamenty połyskują w świetle świec w czasie, gdy szare języki dymu unoszą się z trybularzy, w których płoną kadzidła o zapachu drewna sandałowego, piżma i ambry.

Świętość i zbrodnia, sacrum i profanum w jednym. Rouge Avignon...

Nuty: czarna trufla, kakao, róża, kadzidło, maliny, ylang ylang, piżmo, ambra, drewno sandałowe

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Phaedon Paris


Phaedon Paris logophaedon perfumy400 lat przed naszą erą, w greckim mieście Elida narodził się chłopiec imieniem Fedon (ang. Phaedon). Pochodząc z arystokratycznego rodu dorastał bez brzmienia niepokojów, biedy czy trudów. Zachwycał się sztuką, naturą, interesował się filozofią i nauką. Najazd Sparty na Elidę zakończył jednak ten okres życia młodzieńca. Od tego czasu Fedon wpadł w niewolę i pracował jako odźwierny w ateńskim domu rozpusty. Kiedy jednak gasły wszystkie świece, a miasto pogrążało się w mroku młodzieniec wymykał się po kryjomu do szkoły Sokratesa, gdzie w świetle księżyca deliberowano o istocie świata...


Niszowe perfumy Phaedon Historia ma jednak szczęśliwy koniec, ponieważ Sokrates w końcu wykupił młodego Fedona z niewoli, a ten stał się z czasem jednym z najważniejszych filozofów greckich i autorem wielu znaczących dzieł.


Kiedy w 2011 roku Pierre Guillaume tworzył markę Phaedon Paris zapewne nie przypuszczał, że jego kompozycje staną się w ciągu kilku lat tak cenionymi zapachami i zapracują na miano klasyków.


Dziś różano-truflowe Rouge Avingon, kadzidlany Oliban czy tytoniowy Tabac Rouge to kwintesencja niszowych perfum łączących francuski styl i iskrę geniuszu młodego perfumiarza. Co ciekawe, zawierają one wiele naturalnych składników, które wcześniej nie były wykorzystywane w perfumerii ze względu na trudności w ich otrzymaniu. Dotyczy to choćby frakcjonowanych olejków drzewnych czy absolutów ziołowych. I choć dokładne receptury nie są ujawnione, to można przypuszczać, że właśnie duży udział tych esencji stanowi o wyjątkowości kompozycji marki.


Obecnie wszystkie zapachy podzielone są na dwie linie: wody toaletowe oraz skoncentrowane wody perfumowane.


Zapachy Phaedon dostępne są jedynie w ściśle wyselekcjonowanych butikach na świecie, więc z prawdziwą dumą prezentujemy je w naszej perfumerii przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.