Rouge Avignon
Rouge Avignon

Rouge Avignon

Phaedon Rouge Avignon
Na stanie
625,00 zł
Brutto

Phaedon Rouge Avignon

Gotycka kompozycja, której przepych i mrok przywołują obraz Papieskiego Pałacu w Awinion - milczącego świadka wiekopomnych historii. 

Karminowa czerwień papieskiej stuły została...

Rozmiar
  • próbka 1 mL
  • 100 mL

Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 280,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 280,00 zł.
 

Phaedon Rouge Avignon

WODA PERFUMOWANA O WYSOKIEJ KONCENTRACJI

Phaedon Rouge AvignonGotycka kompozycja, której przepych i mrok przywołują obraz Papieskiego Pałacu w Awinion - milczącego świadka wiekopomnych historii. 

Karminowa czerwień papieskiej stuły została odmalowana metaliczną, bogatą różą podkreśloną ylangiem i krwistymi malinami. Nuty serca zaś są portalem do prywatnych i pogrążonych w mroku apartamentów papieży. To właśnie tutaj doświadczymy szorstkiej trufli, gorzkiego kakao i woskowanego drewna, któremu wtóruje dymny wetiwer.

Złote rzeźbienia i sakralne ornamenty połyskują w świetle świec w czasie, gdy szare języki dymu unoszą się z trybularzy, w których płoną kadzidła o zapachu drewna sandałowego, piżma i ambry.

Świętość i zbrodnia, sacrum i profanum w jednym. Rouge Avignon...

Nuty: czarna trufla, kakao, róża, kadzidło, maliny, ylang ylang, piżmo, ambra, drewno sandałowe

Twórca: Pierre Guillaume

Phaedon Paris

Phaedon Paris logo

phaedon perfumy400 lat przed naszą erą, w greckim mieście Elida narodził się chłopiec imieniem Fedon (ang. Phaedon). Pochodząc z arystokratycznego rodu dorastał bez brzmienia niepokojów, biedy czy trudów. Zachwycał się sztuką, naturą, interesował się filozofią i nauką. Najazd Sparty na Elidę zakończył jednak ten okres życia młodzieńca. Od tego czasu Fedon wpadł w niewolę i pracował jako odźwierny w ateńskim domu rozpusty. Kiedy jednak gasły wszystkie świece, a miasto pogrążało się w mroku młodzieniec wymykał się po kryjomu do szkoły Sokratesa, gdzie w świetle księżyca deliberowano o istocie świata...

Niszowe perfumy Phaedon Historia ma jednak szczęśliwy koniec, ponieważ Sokrates w końcu wykupił młodego Fedona z niewoli, a ten stał się z czasem jednym z najważniejszych filozofów greckich i autorem wielu znaczących dzieł.

Kiedy w 2011 roku Pierre Guillaume tworzył markę Phaedon Paris zapewne nie przypuszczał, że jego kompozycje staną się w ciągu kilku lat tak cenionymi zapachami i zapracują na miano klasyków.

Dziś różano-truflowe Rouge Avingon, kadzidlany Oliban czy tytoniowy Tabac Rouge to kwintesencja niszowych perfum łączących francuski styl i iskrę geniuszu młodego perfumiarza. Co ciekawe, zawierają one wiele naturalnych składników, które wcześniej nie były wykorzystywane w perfumerii ze względu na trudności w ich otrzymaniu. Dotyczy to choćby frakcjonowanych olejków drzewnych czy absolutów ziołowych. I choć dokładne receptury nie są ujawnione, to można przypuszczać, że właśnie duży udział tych esencji stanowi o wyjątkowości kompozycji marki.

Obecnie wszystkie zapachy podzielone są na dwie linie: wody toaletowe oraz skoncentrowane wody perfumowane.

Zapachy Phaedon dostępne są jedynie w ściśle wyselekcjonowanych butikach na świecie, więc z prawdziwą dumą prezentujemy je w naszej perfumerii przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

5 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania