Vanille Havane
Vanille Havane
Vanille Havane
Vanille Havane

Vanille Havane

Na stanie
945,00 zł
Brutto
Rozmiar
  • próbka 0,5 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)

Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 280,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 280,00 zł.
 

Les Indemodables Vanille Havane

Gdybyśmy mogli wybrać jeden i tylko jeden najlepszy zapach danej marki, to w przypadki Les Indemodables byłoby to Vanille Havane. I chociaż połączeń wanilii z tytoniem mamy na rynku już wiele, to te perfumy są klasą samą dla siebie i głównym powodem, dla którego Les Indemodables pojawiło się w Impressium.

Składnikiem głównym uczyniono absolut z czarnej wanilii uprawianej na Komorach. Jest on bardziej drzewny niż klasyczny absolut. Ma też charakterystyczną, choć delikatną, koniakowo-kadzidlaną nutę. Do kreacji Vanille Havane użyto też absolutu kakao z Kolumbii, który został uzyskany w wyniku ultradźwiękowej ekstrakcji i używany jest tylko w tym zapachu. 

Poza wybitną jakością składników trzeba napisać też o arcygenialnych walorach konstrukcji. Antoine Lie połączył tu rum, cynamon, tytoń, goździki, ambrę, skórę, kandyzowane owoce i kardamon, aby gra kakao i wanilii była wielowątkowa i zaskakująca. 

I oczywiście możemy powiedzieć, że to nuty, które występowały już w Kilian Angel's Share czy Tom Ford Tobacco Vanille, lecz po powąchaniu Vanille Havane dostrzeżemy ich niesamowitą jakość - nie tylko kreacji, ale i składników - i to na tle całej konkurencji.

Składnik główny: tinktura czarnej wanilii z Komorów (archipelag-państwo na Ocenie Indyjskim)

Pozostałe nuty: ultradźwiękowy absolut z ziaren kakaowca kolumbijskiego, konkret egipskiego jaśminu z doliny Nilu, nadkrytyczny absolut rumu CO2, olejek kory cynamonowej, absolut tytoniu, olejek goździkowy z Zanzibaru, ambra, skóra, kandyzowane owoce, olejek kardamonowy z Gwatemali

Twórca: Antoine Lie

Les Indemodables

Szanowni Państwo,  Drodzy Przyjaciele,

odwiedzając targi perfumeryjne, śledząc informacje o nowościach, wąchając premiery wykonane często przez wybitne osobistości, mogłem w ostatnich latach dojść do wniosku, że rynek perfumeryjny zbliża się do kresu twórczych możliwości. Generalnie kompozycje mógłbym podzielić na wtórne i kopiujące styl wielkich bestsellerów lub przeraźliwie alternatywne, przesadzone i niemożliwe do noszenia. O Les Indemodables dowiedziałem się przypadkiem, kiedy ich Vanille Havane zostało wybrane jedną z najlepszych niszowych premier na znanym portalu (Fragrantica). Tym sposobem ściągnąłem zestaw próbek. Niewiarygodne, ale było to wrażenie, jakbym wrócił do czasów dzieciństwa i otworzył wielkie pudełko najpyszniejszej bombonierki.

Tak zaczęła się moja przygoda z marką, którą już teraz mogę określić mianem najlepszej, dostępnej w Polsce (całościowo, biorąc pod uwagę jakość składników i kunszt ich połączenia w każdej kompozycji). Są firmy świetne (jak Nicolai, Tom Ford, Frederic Malle, Amouage...), ale zawsze w ich ofercie są propozycje słabsze. Zjawisko to nie występuje w przypadku Les Indemodables i to właśnie stanowi o ich wyjątkowej pozycji.

Później, kiedy zacząłem zgłębiać wiedzę o Les Indemodables, wszystko ułożyło się w całość...

Marka ta należy do małżeństwa (Remi i Valerie Pulverail), które stworzyło ją po wielu latach pracy i po sprawnym uruchomieniu kilku innych firm zapachowych. To jest ich sekret, ponieważ jedną z tych spółek był Eden-Ecosystem, gdzie naukowcy i perfumiarze opracowują formuły i metody otrzymywania nowych substancji naturalnych. I to jest kosmos, kiedy wącha się np. ich absolut kolumbijskiego kakao ekstrahowany z użyciem ultradźwięków (w Vanille Havane) lub specjalnie opracowaną tinkturę ambrową, prawdziwą, z kaszalota (w Ambre Supreme i Musc des Sables). Co więcej, marka jest w stanie uzyskać różne niuanse tego samego olejku prowadząc uprawy na różnych wysokościach nad poziomem morza. Ich popisowe olejki oznaczono nazwą Grand Cru (do ich produkcji wykorzystano najbardziej nowatorskie metody) i dostępne są tylko dla ich firm.

Przy tym wszystkim są to perfumy piękne, zachwycające w każdym aspekcie i oryginalne. Ich interpretacja akordu fougere bazuje na tuberozie, a dopiero na drugim planie znajdziemy tam lawendą i bób tonkę, z którymi utożsamiamy wątki fougere. Chypre Azural ma zaskakujący wątek estragonowy, a Oriental Velours to perfumy mirrowe o skórzano-drzewnym niuansie.

 

Do roku 2024 kolekcja Les Indemodables dostępna jest w Polsce wyłącznie w Impressium.

Zachwycające jest też to, czego klienci i właściciele perfumerii, dystrybutorzy często nie rozumieją do końca i o czym sama marka też nie mówi na swojej stronie. Dla przykładu: absoluty robione przez Les Indemodables są wykonywane na rozpuszczalnikach ekologicznych i w 100% nietoksycznych (często w tej roli występuje zwykła woda lub alkohol), a nie na eterach lub pochodnych ropy naftowej, jak zazwyczaj się robi. Takich drobnych niuansów jest tu mnóstwo, ale brakuje miejsca, aby o wszystkim opowiedzieć...

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania