Terra Mia

Carthusia Carthusia

Nowy produkt

Terria Mia Rozszerz

Do kreacji nuty kawy wykorzystano w 100% naturalny absolut z palonych ziaren kawy odmiany arabika

Carthusia Terra Mia

Pierwsze perfumy rodziny gourmand w historii marki Carthusia. Głęboko kawowa kompozycja połączona z orzechem laskowym,...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)
  • 100 mL (woda perfumowana)
  • 50 mL (ekstrakt perfum)

385,00 zł

brutto

Carthusia Terra Mia

Carthusia Terra Mia

Pierwsze perfumy rodziny gourmand w historii marki Carthusia. Głęboko kawowa kompozycja połączona z orzechem laskowym oraz kwiatem pomarańczy. Roziskrzona różowym pieprzem.

Terra Mia rozkwita pełną feerią barw w południowym słońcu, w krainach, gdzie kwitną najsilniej pachnące kwiaty i gdzie drzewa wydzielają najbardziej aromatyczną żywicę.

Choć pozornie słodka, zachwyca ukrytą goryczą czarnych ziaren palonej arabiki. Pełne, nasycone słońcem płatki kwiatów pomarańczy tworzą dlań kontrast i nadają niespotykanej głębi, kiedy orzech laskowy wprowadza drzewne, wytrawne kuranty.

Carthusia zaprezentowała perfumy gourmand inne od wszystkich, można powiedzieć, że "idealne". 

Brak bobu tonka, który zazwyczaj występuje w bazie perfum smakowitych i dominuje w końcówkach, sprawia, że Terra Mia do głębokiej podstawy prezentuje akord kawowy, który nabiera wówczas ciepła i traci swoją gorycz. Włożony do serca kompozycji duet najdroższych kwiatów - jaśmin i róża - nadaje ostatecznego, eleganckiego i szlachetnego sznytu całości.

Carthusia Terra Mia to jeden z najlepszych zapachów w całej historii światowej perfumerii. Oprócz niebywałej jakości i kunsztu połączeń każdego ze składników, charakteryzuje go również wybitna trwałość i projekcja.

Nuty: kawa (arabika), orzech laskowy, kwiat pomarańczy, czerwony pieprz, jaśmin, róża, neroli, bergamotka, ambra, wanilia, piżmo

Twórca: Luca Maffei

Brak przewoźników dla tego produktu.

Carthusia


Carthusia perfumyLaboratorium perfumeryjne CarthusiaJest rok 1380. Do Monastyru San Giacomo na Capri przybywa Królowa Neapolu - Joanna I Andegaweńska, która 9 lat wcześniej (w 1371 roku) za sprawą swojego sekretarza ufundowała klasztor. Aby uhonorować tak wielkiego gościa, przeor każe w salach królowej umieścić bukiet najpiękniejszych kwiatów z Capri. Po trzydniowej wizycie okazuje się, że woda w wazonie nabrała niesamowitego, bogatego aromatu. Klasztorny zakonnik-alchemik z polecenia przeora bada zawartość flakonu, i tak powstają pierwsze perfumy na Capri o oszałamiającym, pełnym aromacie bazującym na kwitnących goździkach - Garofilium Silvestre Caprese


Kilka wieków później, w 1948 roku, ówczesny przeor klasztoru znalazł w archiwum dawne receptury i za zgodą samego papieża - Piusa XII - przekazał je do perfumiarzy z Turynu, którzy przybyli na Capri i otworzyli tam najmniejsze, profesjonalne laboratorium zapachowe na świecie, które dzisiaj znamy jako Carthusia.


Jak powstają perfumy Carthusia?


Obecnie perfumy Carthusia wciąż produkowane są tradycyjnymi metodami z wykorzystaniem najwyższej jakości składników. Procesy filtracji, destylacji cały czas prowadzone są bezpośrednio na wyspie. Co niesamowite, każdy flakon pakowany jest ręcznie w laboratorium marki.


Warto również podkreślić, że wszystkie męskie zapachy zawierają choć kilka kropli olejku rozmarynowego z Monte Solaro, a damskie esencję dzikich goździków z Capri.


Carthusia LogoSymbol firmy


Logo marki Carthusia to obraz Mario Laboccetta z 1948 roku, przedstawiający kwiatową syrenę, nawiązującą do surrealizmu i mitologii jednocześnie. Syrena rozkwita feerią kwiatów, zmienia się, ewoluuje. Uosabia dwie najważniejsze wartości w perfumach Carthusia: sztukę oraz naturę.


Rok 2017 i zmiany


W roku 2017 marka Carthusia rozpoczęła nowy etap swojej historii uwspółcześniając większość swoich perfum i nadając im zupełnie nowej jakości. Od tej pory wszystkie zapachy dostępne są wyłącznie w dwóch koncentracjach, jako wody perfumowane i ekstrakty perfum.


Carthusia i Impressium


Marka Carthusia stawiając sobie najwyższe standardy na świecie, tego samego wymaga od wszystkich swoich partnerów. Z tego też powodu z prawdziwą radością możemy podzielić się informacją, że Impressium jest jedyną perfumerią w Polsce z oficjalną autoryzacją marki. To prawdziwy zaszczyt i wielkie wyróżnienie.