Pluie de Soleil/Burst of Summer

Phaedon Paris Phaedon Paris

Nowy produkt

Pluie de Soleil/Burst of Summer Rozszerz

Phaedon Pluie de Soleile/Burst of Summer

"Deszcz Słońca" to soczyście owocowy koktajl marki Phaedon.

Możemy poczuć tu dojrzałe truskawki, słodkie ananasy, świeże cytryny i migotliwe bergamotki. W Pluie de Soleil nie zabrakło miejsca dla...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

329,00 zł

brutto

Phaedon Pluie de Soleile/Burst of Summer

Phaedon Pluie de Soleil"Deszcz Słońca" to soczyście owocowy koktajl marki Phaedon.

Możemy poczuć tu dojrzałe truskawki, słodkie ananasy, świeże cytryny i migotliwe bergamotki. W Pluie de Soleil nie zabrakło miejsca dla kobiecej frezji i nut nieco bardziej eleganckich: drewna sandałowego, piżma, drewna kaszmirowego oraz wanilii. 

Zapach ten jest niszową interpretacją popularnych akordów słodko-owocowych. W tym jednak wypadku do kreacji tego wrażenia użyto wyselekcjonowanych składników, które w jak największym stopniu miały odtworzyć aromat owoców świeżo zerwanych z drzewa lub krzewu. W tym celu wykorzystano pionierską metodę head space, aby określić dokładny spis substancji wydzielanych przez żywe rośliny

To perfumy tak radosne, że nie sposób się im oprzeć.

Nuty: truskawka, ananas, cytryna, bergamotka, frezja, drewno sandałowe, piżmo, drewno kaszmirowe, wanilia

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Phaedon Paris


Phaedon Paris logophaedon perfumy400 lat przed naszą erą, w greckim mieście Elida narodził się chłopiec imieniem Fedon (ang. Phaedon). Pochodząc z arystokratycznego rodu dorastał bez brzmienia niepokojów, biedy czy trudów. Zachwycał się sztuką, naturą, interesował się filozofią i nauką. Najazd Sparty na Elidę zakończył jednak ten okres życia młodzieńca. Od tego czasu Fedon wpadł w niewolę i pracował jako odźwierny w ateńskim domu rozpusty. Kiedy jednak gasły wszystkie świece, a miasto pogrążało się w mroku młodzieniec wymykał się po kryjomu do szkoły Sokratesa, gdzie w świetle księżyca deliberowano o istocie świata...


Niszowe perfumy Phaedon Historia ma jednak szczęśliwy koniec, ponieważ Sokrates w końcu wykupił młodego Fedona z niewoli, a ten stał się z czasem jednym z najważniejszych filozofów greckich i autorem wielu znaczących dzieł.


Kiedy w 2011 roku Pierre Guillaume tworzył markę Phaedon Paris zapewne nie przypuszczał, że jego kompozycje staną się w ciągu kilku lat tak cenionymi zapachami i zapracują na miano klasyków.


Dziś różano-truflowe Rouge Avingon, kadzidlany Oliban czy tytoniowy Tabac Rouge to kwintesencja niszowych perfum łączących francuski styl i iskrę geniuszu młodego perfumiarza. Co ciekawe, zawierają one wiele naturalnych składników, które wcześniej nie były wykorzystywane w perfumerii ze względu na trudności w ich otrzymaniu. Dotyczy to choćby frakcjonowanych olejków drzewnych czy absolutów ziołowych. I choć dokładne receptury nie są ujawnione, to można przypuszczać, że właśnie duży udział tych esencji stanowi o wyjątkowości kompozycji marki.


Obecnie wszystkie zapachy podzielone są na dwie linie: wody toaletowe oraz skoncentrowane wody perfumowane.


Zapachy Phaedon dostępne są jedynie w ściśle wyselekcjonowanych butikach na świecie, więc z prawdziwą dumą prezentujemy je w naszej perfumerii przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.