Cap Neroli

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

Cap Neroli Rozszerz

Nicolai Cap Neroli

Cap Neroli oznacza Przylądek Neroli.

To zapach będący hołdem dla Lazurowego Wybrzeża i kwitnących gorzkich pomarańczy, których aromat przez długie tygodnie gości w tamtych rejonach.

Woda ta została klasycznie podzielona na trzy części, a swoją grą ma przypominać teatr na otwartym powietrzu. Uwerturę stanowią w nim cytrusy z rozmarynem i miętą. Preludium to olejek...

Więcej szczegółów

  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

219,00 zł

brutto

Nicolai Cap Neroli

Nicolai Cap Neroli

Cap Neroli oznacza Przylądek Neroli.

To zapach będący hołdem dla Lazurowego Wybrzeża i kwitnących gorzkich pomarańczy, których aromat przez długie tygodnie gości w tamtych rejonach.

Woda ta została klasycznie podzielona na trzy części, a swoją grą ma przypominać teatr na otwartym powietrzu. Uwerturę stanowią w nim cytrusy z rozmarynem i miętą. Preludium to olejek petitgrain (w najdroższej wersji bigarade), którego gorzko-zielony odcień zapowiada wejście na scenę głównego bohatera - neroli. Kwiat ten, mimo niepozornej formy, posiada jeden z najbardziej charakterystycznych zapachów ze wszystkich białych kwiatów.

W Cap Neroli został on dodatkowo otoczony subtelnymi tonami jaśminu, ylangu oraz słonym akordem morskiej wody. Ambrowo-mszyste wykończenie idealnie podkreśla lekki, ale zarazem trwały wydźwięk kompozycji.

Nuty: kwiat gorzkiej pomarańczy (neroli), jaśmin, cytrusy, ylang ylang, mech dębowy, piżmo, ambra, rozmaryn, mięta, mandarynka, pomarańcza, petitgrain (bigarade)

Twórca: Patricia de Nicolai

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-7 dni roboczych 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.