Oliban/Grisens

Phaedon Paris Phaedon Paris

Nowy produkt

Oliban/Grisens Rozszerz

Phaedon Oliban/Grisens

Oliban/Grisens to nic innego jak olfaktoryczny obraz świątyni i jej kadzideł palonych w metalowych trybularzach. Marka Phaedon zastosowała jednak bardzo ciekawy zabieg polegający na jednoczesnej ekstrakcji żywicy olibanowej i płatków...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

329,00 zł

brutto

Phaedon Oliban/Grisens

Phaedon Oliban/GrisensOliban/Grisens to nic innego jak olfaktoryczny obraz świątyni i jej kadzideł palonych w metalowych trybularzach. Marka Phaedon zastosowała jednak bardzo ciekawy zabieg polegający na jednoczesnej ekstrakcji żywicy olibanowej i płatków drewna cedrowego. To pozwoliło nadać kompozycji sznytu niespotykanego w żadnych innych perfumach kadzidlanych. W toku takiej ekstrakcji pachnące składniki naturalnego olibanum reagują bowiem z olejkiem cedrowym tworząc aromat, którego nie doświadczymy w żadnych innych kompozycjach.

Dzięki temu Oliban/Grisens ma wyraźny podton owocowy, a w podstawie staje się bardziej ciepły i balsamiczny. Klasyczne niuanse olibanum mają zaś znacząco większą intensywność.

Warto również napisać, że Oliban/Grisens jest inną kompozycją od pierwotnych perfum Grisens, do produkcji których nie wykorzystano produktu jednoczesnej ekstrakcji żywicy i cedru.

Nuty: żywica olibanum (kadzidło frankońskie), drewno cedrowe, akord ambrowy

Twórca: Pierre Guillaume

Brak przewoźników dla tego produktu.

Phaedon Paris


Phaedon Paris logophaedon perfumy400 lat przed naszą erą, w greckim mieście Elida narodził się chłopiec imieniem Fedon (ang. Phaedon). Pochodząc z arystokratycznego rodu dorastał bez brzmienia niepokojów, biedy czy trudów. Zachwycał się sztuką, naturą, interesował się filozofią i nauką. Najazd Sparty na Elidę zakończył jednak ten okres życia młodzieńca. Od tego czasu Fedon wpadł w niewolę i pracował jako odźwierny w ateńskim domu rozpusty. Kiedy jednak gasły wszystkie świece, a miasto pogrążało się w mroku młodzieniec wymykał się po kryjomu do szkoły Sokratesa, gdzie w świetle księżyca deliberowano o istocie świata...


Niszowe perfumy Phaedon Historia ma jednak szczęśliwy koniec, ponieważ Sokrates w końcu wykupił młodego Fedona z niewoli, a ten stał się z czasem jednym z najważniejszych filozofów greckich i autorem wielu znaczących dzieł.


Kiedy w 2011 roku Pierre Guillaume tworzył markę Phaedon Paris zapewne nie przypuszczał, że jego kompozycje staną się w ciągu kilku lat tak cenionymi zapachami i zapracują na miano klasyków.


Dziś różano-truflowe Rouge Avingon, kadzidlany Oliban czy tytoniowy Tabac Rouge to kwintesencja niszowych perfum łączących francuski styl i iskrę geniuszu młodego perfumiarza. Co ciekawe, zawierają one wiele naturalnych składników, które wcześniej nie były wykorzystywane w perfumerii ze względu na trudności w ich otrzymaniu. Dotyczy to choćby frakcjonowanych olejków drzewnych czy absolutów ziołowych. I choć dokładne receptury nie są ujawnione, to można przypuszczać, że właśnie duży udział tych esencji stanowi o wyjątkowości kompozycji marki.


Obecnie wszystkie zapachy podzielone są na dwie linie: wody toaletowe oraz skoncentrowane wody perfumowane.


Zapachy Phaedon dostępne są jedynie w ściśle wyselekcjonowanych butikach na świecie, więc z prawdziwą dumą prezentujemy je w naszej perfumerii przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.