Gelsomini di Capri

Carthusia Carthusia

Nowy produkt

Gelsomini di Capri Rozszerz

  • próbka 1 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)
  • 100 mL (woda perfumowana)

385,00 zł

brutto

Carthusia Gelsomini di Capri

Gelsomini di Capri to absolutnie jedna z najciekawszych wariacji na temat jaśminu w historii perfumerii. Złożono w niej w jedną całość tony słodkie, delikatne, kwiatowe i owocowe tworząc perfumy lekkie, ale niebywale aromatyczne jednocześnie. Wspaniałe!

Zaskakuje pełne serce tej kompozycji, w którym złączono najcenniejsze kwiaty: różę, neroli, ylang i żarnowiec. To one dopełniają i nadają głębi jaśminom i sprawiają, że Gelsomini di Capri nie jest wonią ani nijako sterylną, ani zwierzęcą i zbyt ciężką. 

Nie będzie przesadą, jeśli porównamy ją do naturalnego zapachu kwitnących ciepłą nocą jaśminów. Jest w tych perfumach coś niebywale ujmującego, niesamowicie kobiecego i takiego, że nie można oderwać od nich nosa. 

(Na męskiej skórze kompozycja nabiera bardziej imbirowego, drzewnego wydźwięku)

Można przypuszczać, że za tak niesamowitym charakterem stoi imbir, który całej kompozycji nadaje przestrzeni, ciepła, a jednocześnie urozmaica przekaz.

Genialna konstrukcja kompozycji i wspaniałe parametry użytkowe (trwałość i projekcja). 

Nuty: jaśmin, bergamotka, cytryna, mandarynka, imbir, czerwony pieprz, żarnowiec, kwiat pomarańczy, róża, ylang ylang, drewno kaszmirowe, labdanum, wanilia, ambra, piżmo

Twórca: Luca Maffei

Brak przewoźników dla tego produktu.

Carthusia


Carthusia perfumyLaboratorium perfumeryjne CarthusiaJest rok 1380. Do Monastyru San Giacomo na Capri przybywa Królowa Neapolu - Joanna I Andegaweńska, która 9 lat wcześniej (w 1371 roku) za sprawą swojego sekretarza ufundowała klasztor. Aby uhonorować tak wielkiego gościa, przeor każe w salach królowej umieścić bukiet najpiękniejszych kwiatów z Capri. Po trzydniowej wizycie okazuje się, że woda w wazonie nabrała niesamowitego, bogatego aromatu. Klasztorny zakonnik-alchemik z polecenia przeora bada zawartość flakonu, i tak powstają pierwsze perfumy na Capri o oszałamiającym, pełnym aromacie bazującym na kwitnących goździkach - Garofilium Silvestre Caprese


Kilka wieków później, w 1948 roku, ówczesny przeor klasztoru znalazł w archiwum dawne receptury i za zgodą samego papieża - Piusa XII - przekazał je do perfumiarzy z Turynu, którzy przybyli na Capri i otworzyli tam najmniejsze, profesjonalne laboratorium zapachowe na świecie, które dzisiaj znamy jako Carthusia.


Jak powstają perfumy Carthusia?


Obecnie perfumy Carthusia wciąż produkowane są tradycyjnymi metodami z wykorzystaniem najwyższej jakości składników. Procesy filtracji, destylacji cały czas prowadzone są bezpośrednio na wyspie. Co niesamowite, każdy flakon pakowany jest ręcznie w laboratorium marki.


Warto również podkreślić, że wszystkie męskie zapachy zawierają choć kilka kropli olejku rozmarynowego z Monte Solaro, a damskie esencję dzikich goździków z Capri.


Carthusia LogoSymbol firmy


Logo marki Carthusia to obraz Mario Laboccetta z 1948 roku, przedstawiający kwiatową syrenę, nawiązującą do surrealizmu i mitologii jednocześnie. Syrena rozkwita feerią kwiatów, zmienia się, ewoluuje. Uosabia dwie najważniejsze wartości w perfumach Carthusia: sztukę oraz naturę.


Rok 2017 i zmiany


W roku 2017 marka Carthusia rozpoczęła nowy etap swojej historii uwspółcześniając większość swoich perfum i nadając im zupełnie nowej jakości. Od tej pory wszystkie zapachy dostępne są wyłącznie w dwóch koncentracjach, jako wody perfumowane i ekstrakty perfum.


Carthusia i Impressium


Marka Carthusia stawiając sobie najwyższe standardy na świecie, tego samego wymaga od wszystkich swoich partnerów. Z tego też powodu z prawdziwą radością możemy podzielić się informacją, że Impressium jest jedyną perfumerią w Polsce z oficjalną autoryzacją marki. To prawdziwy zaszczyt i wielkie wyróżnienie.