Ilanguara

Phaedon Paris Phaedon Paris

Nowy produkt

Ilanguara Rozszerz

Phaedon Ilanguara

WODA PERFUMOWANA O WYSOKIEJ KONCENTRACJI

Ilanguara to jeden z najpiękniejszych zapachów Phaedon. Formalnie uniseksowy, ale w praktyce to woń w raczej kobieca (choć mężczyźni również mogą jej używać). Gerard Bertrand - perfumiarz - na zlecenie Pierre'a Guillaume wyczarował perfumy łączące ciepłe pierwiastki olejku ylangowego z Madagaskaru oraz...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

399,00 zł

brutto

Phaedon Ilanguara

WODA PERFUMOWANA O WYSOKIEJ KONCENTRACJI

Phaedon IlanguaraIlanguara to jeden z najpiękniejszych zapachów Phaedon. Formalnie uniseksowy, ale w praktyce to woń raczej kobieca. Gerard Bertrand - perfumiarz - na zlecenie Pierre'a Guillaume wyczarował perfumy łączące ciepłe pierwiastki olejku ylangowego z Madagaskaru oraz migdałów Guara z Alicante.

Na podstawie nut można doszukiwać się podobieństw do Nicolai Kiss Me Intense, ale Phaedon to zupełnie inna kompozycja. Migdał ma tu wyraźny podton zielony, a całość posiada dodatkowo kremowo-drzewny charakter, który można porównać do kokosa i drewna sandałowego (choć oficjalnie olejek ten nie występuje w składzie). 

Warto jednak podkreślić, że Ilanguara nie jest typową kompozycją słodką. Tony zielone, kremowe i drzewne sprawiają, że słodycz, choć wyraźna, nie dominuje.

Jeśli chodzi o właściwości praktyczne, to Phaedon oferuje zapach bardzo trwały, ale niezbyt inwazyjny. Pod tym względem blisko mu do Ambre Cashmere Intense, które również zostawiały za noszącym wyraźny, długi, ale elegancki jednocześnie ślad.

Nuty: migdał, ylang ylang, drewno gwajakowe, kokos, wetiwer, cedr

Twórca: Gerard Bertrand

Brak przewoźników dla tego produktu.

Phaedon Paris


Phaedon Paris logophaedon perfumy400 lat przed naszą erą, w greckim mieście Elida narodził się chłopiec imieniem Fedon (ang. Phaedon). Pochodząc z arystokratycznego rodu dorastał bez brzmienia niepokojów, biedy czy trudów. Zachwycał się sztuką, naturą, interesował się filozofią i nauką. Najazd Sparty na Elidę zakończył jednak ten okres życia młodzieńca. Od tego czasu Fedon wpadł w niewolę i pracował jako odźwierny w ateńskim domu rozpusty. Kiedy jednak gasły wszystkie świece, a miasto pogrążało się w mroku młodzieniec wymykał się po kryjomu do szkoły Sokratesa, gdzie w świetle księżyca deliberowano o istocie świata...


Niszowe perfumy Phaedon Historia ma jednak szczęśliwy koniec, ponieważ Sokrates w końcu wykupił młodego Fedona z niewoli, a ten stał się z czasem jednym z najważniejszych filozofów greckich i autorem wielu znaczących dzieł.


Kiedy w 2011 roku Pierre Guillaume tworzył markę Phaedon Paris zapewne nie przypuszczał, że jego kompozycje staną się w ciągu kilku lat tak cenionymi zapachami i zapracują na miano klasyków.


Dziś różano-truflowe Rouge Avingon, kadzidlany Oliban czy tytoniowy Tabac Rouge to kwintesencja niszowych perfum łączących francuski styl i iskrę geniuszu młodego perfumiarza. Co ciekawe, zawierają one wiele naturalnych składników, które wcześniej nie były wykorzystywane w perfumerii ze względu na trudności w ich otrzymaniu. Dotyczy to choćby frakcjonowanych olejków drzewnych czy absolutów ziołowych. I choć dokładne receptury nie są ujawnione, to można przypuszczać, że właśnie duży udział tych esencji stanowi o wyjątkowości kompozycji marki.


Obecnie wszystkie zapachy podzielone są na dwie linie: wody toaletowe oraz skoncentrowane wody perfumowane.


Zapachy Phaedon dostępne są jedynie w ściśle wyselekcjonowanych butikach na świecie, więc z prawdziwą dumą prezentujemy je w naszej perfumerii przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.