Iris Royal

Herve Gambs Herve Gambs

Nowy produkt

Iris Royal Rozszerz

Herve Gambs Iris Royal (czyste perfumy, Parfums Prestige)

Iris Royal to najbardziej luksusowy i dopracowany do perfekcji zapach w ofercie marki Herve Gambs.

Irys w tej interpretacji jest bardziej drzewny i lekko słodki. Stylem nawiązuje do...

Więcej szczegółów

  • 100 mL

1 050,00 zł

brutto

Herve Gambs Iris Royal (czyste perfumy, Parfums Prestige)

Iris Royal

Iris Royal to najbardziej luksusowy i dopracowany do perfekcji zapach w ofercie marki Herve Gambs.

Irys w tej interpretacji jest bardziej drzewny i lekko słodki. Stylem nawiązuje do Ormonde Jayne Orris Noir, choć niemal brak w nim tonów leśnej zieleni. W zamian za to prezentuje znacznie szersze spektrum nut drzewnych i przyprawowych. Może się kojarzyć z ciepłą skórą przyprószoną naturalną laską wanilii. Jest jednak zmienny i trudno do opisania. Zdecydowanie wart swojej ceny, ponieważ to kompozycja oparta na naturalnym absolucie z irysa florenckiego - jednej z najdroższych ingrediencji w warsztacie perfumiarza.

Warto nadmienić, że marchewkowa nuta, która charakterystyczna jest dla czystego absolutu irysa, została tu zręcznie przykrywa przez drzewne olejki i balsamy. Nie jest to też kompozycja wprost pudrowa. 

Nuty: irys, labdanum, wanilia, bergamotka, elemi, fiołek, szafran, cedr, benzoin

Brak przewoźników dla tego produktu.

Herve Gambs


Niszowe perfumy Herve Gambs


Herve Gambs to francuska marka, której początki sięgają 1989 roku. Przez wiele lat nie była jednak związana z perfumami, a z modą, architekturą i sztuką florystyczną. Chyba że za takie uznać artystyczne zapachy do wnętrz - pierwsza kolekcja tego typu miała bowiem premierą w Paryżu. Był wtedy rok 1992.


W 2015 roku debiutuje Parfums Couture Collection. To w jej skład wchodzą trzy kompozycje, które staną się wizytówką firmy na całym świecie: Rouge Cardinal, Coup de Grace i Coeur Couronne.


Z punktu widzenia czysto perfumeryjnego niezmiernie ważny jest fakt, że w większości perfum tej marki (i we wszystkich dostępnych w Impressium) dominują składniki naturalne o niesamowicie szlachetnym wydźwięku. Co więcej, Herve Gambs zdecydował o pewnym technicznym zabiegu, który sprawia, że jego perfumy są znacznie bardziej zbukietowane (harmonijne) niż inne. To za sprawą przedłużonego procesu odstawania kompozycji zapachowej. W tym czasie pojedyncze związki naturalnych olejków i absolutów reagują ze sobą, a kompozycja nabiera głębi.


Perfumy Herve Gambs zachwycą koneserów mocnych, zdecydowanych aromatów ukutych wokół nut drzewnych, subtelnie słodkich, przyprawowych. Mniej tu kwiatów, owoców czy cytrusów.