Bois Dahman

Herve Gambs Herve Gambs

Nowy produkt

Bois Dahman Rozszerz

Herve Gambs Bois Dahman

Dahmam to słowo w wymarłym wiele wieków temu języku awestyjskim. W mowie tej spisano pierwotnie prace Zaratusztry, a Dahman był czymś, co dzisiaj możemy przyrównać do "bóstwa"...

Więcej szczegółów

  • 100 mL

690,00 zł

brutto

Herve Gambs Bois Dahman

Dahmam to słowo w wymarłym wiele wieków temu języku awestyjskim. W mowie tej spisano pierwotnie prace Zaratusztry, a Dahman był czymś, co dzisiaj możemy przyrównać do "bóstwa".

W Bois Dahman zmierzamy w kierunku ciepłego orientu. Wzrasta również poziom słodyczy, choć cały czasu wyczuwamy też złocisty szafran. On sprawia, że wytrawne wątki nie schodzą ze sceny perfum. 

W przeciwieństwie do Ombre Sauvage i Infusion Noire, tutaj nie mamy też żadnych akordów zielonych. Bois Dahman zachwyca tonami miodowej wanilii, ciepłymi partiami drewna i, przede wszystkim, szafranu. Jest wielka szansa, że porwie fanów takich perfum jak Eutopie No. 3 lub Rouge Bunny Rouge Arcane.

Nuty: szafran, brzoza, wanilia, drewno sandałowe, kadzidło

Brak przewoźników dla tego produktu.

Herve Gambs


Niszowe perfumy Herve Gambs


Herve Gambs to francuska marka, której początki sięgają 1989 roku. Przez wiele lat nie była jednak związana z perfumami, a z modą, architekturą i sztuką florystyczną. Chyba że za takie uznać artystyczne zapachy do wnętrz - pierwsza kolekcja tego typu miała bowiem premierą w Paryżu. Był wtedy rok 1992.


W 2015 roku debiutuje Parfums Couture Collection. To w jej skład wchodzą trzy kompozycje, które staną się wizytówką firmy na całym świecie: Rouge Cardinal, Coup de Grace i Coeur Couronne.


Z punktu widzenia czysto perfumeryjnego niezmiernie ważny jest fakt, że w większości perfum tej marki (i we wszystkich dostępnych w Impressium) dominują składniki naturalne o niesamowicie szlachetnym wydźwięku. Co więcej, Herve Gambs zdecydował o pewnym technicznym zabiegu, który sprawia, że jego perfumy są znacznie bardziej zbukietowane (harmonijne) niż inne. To za sprawą przedłużonego procesu odstawania kompozycji zapachowej. W tym czasie pojedyncze związki naturalnych olejków i absolutów reagują ze sobą, a kompozycja nabiera głębi.


Perfumy Herve Gambs zachwycą koneserów mocnych, zdecydowanych aromatów ukutych wokół nut drzewnych, subtelnie słodkich, przyprawowych. Mniej tu kwiatów, owoców czy cytrusów.