Onde 7

Evody Evody

Nowy produkt

Onde 7 Rozszerz

Evody Onde 7

Onde 7 ma być zapachem nadziei i nowej ery pokoju.

Perfumy inspirowane są starożytnym Egiptem i kadzidłem Kyphi, które może być rozpatrywane jako pierwsze perfumy w dziejach świata. Egipcjanie swoją wonność robili na bazie miodu, w którym umieszczali rodzynki, tatarak, żywice...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

415,00 zł

brutto

Evody Onde 7

Evody Onde 7 50 mL

Onde 7 ma być zapachem nadziei i nowej ery pokoju.

Perfumy inspirowane są starożytnym Egiptem i kadzidłem Kyphi, które może być rozpatrywane jako pierwsze perfumy w dziejach świata. Egipcjanie swoją wonność robili na bazie miodu, w którym umieszczali rodzynki, tatarak, żywice czy jałowiec. W Onde 7 miód również pozostaje istotną nutą. Przełamano go absolutem narcyza. 

W kompozycji Evody zastosowano również muskon - składnik naturalnego piżma, który nadaje zmysłowości i rewelacyjnie utrwala zapach na skórze.

Perfumy wyciszają, kreują wręcz hipnotyzującą aurę za sprawą swojego bogatego, ale spokojnego brzmienia. To orient w najlepszym wydaniu. 

Nuty: bergamotka, narcyz, miód, imbir (galangal), wosk pszczeli, labdanum, muskon, kastoreum, cynamon, drewno gwajakowe, paczula, drewno sandałowe, bób tonka

Twórca: Amelie Bourgeois

Brak przewoźników dla tego produktu.

Evody


Evody perfumyNazwa "Evody" pochodzi od mandżurskiej rośliny - Ewodii hupejskiej, która znana jest jako "drzewo tysiąca kwiatów" i słynie ze swojego niezwykłego, ziołowego aromatu.


Evody to owoc perfumeryjnej pasji Cerine Vasseur i Regine Droin - matki i córki. 


W 2006 roku postanowiły otworzyć w Paryżu swoją perfumerię (w sercu Saint Germain des Pres) i zaprosiły do współpracy najwybitniejszych "Nosów". Tak powstała pierwsza kolekcja, która dosłownie podbiła Paryż. Pierwsze partie wyprzedały się w kilka chwil.


Perfumy Evody


Za wielkim powodzeniem kompozycji stoi fakt, że mimo niszowego charakteru zachowują naturalny, pozytywny wydźwięk. Są współczesne, lecz czuć w nich precyzję kreacji i jakość użytych ingrediencji. 


W perfumach Evody znajdziemy tak cenne składniki jak absolut tuberozy, olejek sandałowy, esencję róży czy kastoreum. Wiele z nich jest otrzymanych nowatorskimi metodami, np. absolut rumu. Zazwyczaj w perfumach akord rumu powstaje w wyniku połączenie kilku syntetycznych molekuł. Evody w swoich kompozycjach zastosowało w 100% naturalny absolut otrzymany z prawdziwego rumu w wyniku ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla.


W uproszczeniu można powiedzieć, że pachnące cząsteczki rumu rozpuszczają się w nadkrytycznym dwutlenku węgla. Później dwutlenek zostaje odparowany i pozostaje czysty absolut rumu - i to w stu procentach naturalny.


Evody łączy to, co w perfumach najważniejsze (wg właściciela Impressium): odwagę kreacji, piękno i wysokiej jakości składniki.


Perfumy marki prezentowane w Impressium zgromadzone są w dwóch kolekcjach:


  • Collection Premiere

  • Collection d'Ailleurs