Musc Moschus

Rania J Rania J

Nowy produkt

Musc Moschus Rozszerz

Rania J Musc Moschus

Zapach, który jest najbardziej odległy i odmienny od reszty kolekcji. Nutą główną uczyniono w nim nie piżmo (wbrew nazwie), ale absolut z liści czarnej porzeczki oraz...

Więcej szczegółów

  • próbka 0,5 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)

575,00 zł

brutto

Rania J Musc Moschus

Zapach, który jest najbardziej odległy i odmienny od reszty kolekcji. Nutą główną uczyniono w nim nie piżmo (wbrew nazwie), ale absolut z liści czarnej porzeczki oraz wanilii. To kompozycja słodka, o dużej mocy, w której poczujemy jednak znacznie więcej nut. Co więcej, wiele z wrażeń trudno wytłumaczyć oficjalnie deklarowanym opisem.

Musc Moschus oprócz tonów porzeczki i wanilii ma w sobie elementy pieprzno-lukrecjowe, nieco landrynkowe, absyntowo-ziołowe. Sama porzeczka również nie gra solowo, ponieważ połączono z niej złożoność zielonego liścia i dojrzałych owoców. Jest cierpko i słodko jednocześnie. Można się doszukać wątków wiśniowych czy poziomkowych z lekko dymnym niuansem.

 

Samo piżmo wnosi zaś nuty czyste, trochę jak świeżo wyjęte z pralki pranie, choć to jedynie efekt trzeciego planu.

Nuty: wanilia, czarna porzeczka, piżmo, irys, bergamotka, drewno sandałowe

Twórca: Rania Jouaneh

Brak przewoźników dla tego produktu.

Rania J


Rania J logoRania Jouaneh dorastała na Bliskim Wschodzie. Aromat kwitnących jaśminów, różnorodnych przypraw czy żywic towarzyszył jej od najmłodszych lat. Później, jako niezależny perfumiarz, stworzyła markę, która szybko stała się jedną z najbardziej charakterystycznych na świecie, ponieważ trudne aromaty naturalnych absolutów i olejków żywicznych i kwiatowych tłumaczyła na francuski styl.


W 2012 powstały koronne perfumy tej marki - Ambre Loup (Ambrowy Wilk) - oszałamiająca mocą i trwałością kompozycja, która bazuje na tonach przypraw, labdanum, drewna gwajakowego i kadzideł. Dzisiaj perfumy te są zgodnie oceniane jako jedne z najważniejszych i przełomowych w historii niszowej perfumerii.


Rania J perfumy niszowe


Perfumy te nie są produkowane bez przerwy, ponieważ każdy zapach powstaje ze ściśle określonych składników, otrzymywanych z roślin rosnących w konkretnych miejscach. Jeśli z jakichś powodów nie uda się ich uzyskać, wówczas perfumerie nie mogą go zamówić.


Obecnie z skład kolekcji Rania J wchodzi 8 kompozycji:


drzewne i żywiczne: Ambre Loup, Cuir Andalou, Oud Assam, T. Habanero, Lavande 44


kwiatowe i owocowe: Musc Moschus, Rose Ishtar, Jasmin Kama
Ps. Same zapachy są na najwyższym poziomie. Intrygują nawet postronne osoby, które oceniają je bardzo pozytywnie. Wąchane bezpośrednio po aplikacji lub użyte w zbyt dużej ilości mogą jednak okazać się męczące - stąd warto zacząć przygodę z nimi od jednej "chmurki".Marka dostępna jest w Polsce wyłącznie w Impressium