Valkyrie

Sylvaine Delacourte Sylvaine Delacourte

Nowy produkt

Valkyrie Rozszerz

Sylvaine Delacourte Valkyrie (Vanilla Collection)

Absolutna perła kolekcji wykreowana przez Sylvaine Delacourte i Maurice Roucela. Valkyrie to gorąca, dynamiczna odsłona wanilii, w której kontrastuje miętowo-limonkowe otwarcie z drzewną słodyczą bazy...

Więcej szczegółów

  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

309,00 zł

brutto

Sylvaine Delacourte Valkyrie (Vanilla Collection)

Absolutna perła kolekcji wykreowana przez Sylvaine Delacourte i Maurice Roucela. Valkyrie to gorąca, dynamiczna odsłona wanilii, w której kontrastuje miętowo-limonkowe otwarcie z drzewną słodyczą bazy. Co ważne, efekty te są wyczuwalne już od pierwszej chwili. Nie jest zatem tak, że otwarcie jest świeże, a baza lepka i ciężka.

valkyrie perfumy

Co więcej, po raz kolejny poczujemy tu więcej niż deklaruje producent. Valkyrie wchodzi w obszary cynamonowo-piżmowe i odrobinę kadzidlane. Kompozycja z czasem osiąga na tyle duży ładunek ciepła, że laski wanilii i drewno sandałowe subtelnie zaczynają się tlić. Płomienie docierają też do cytrusów zmieniając część z nich w karmelizowany syrop. Mnogość obrazów jest tu naprawdę wielka, choć trzeba zwrócić uwagę, że to perfumy o dużej sile. Piżmo i benzoin przyjmują tu formę puchatą i zwierzęcą. To taka jakby grzywa lwa, która stanowi o ostatecznej wartości tych perfum.

Nuty: wanilia (absolut wanilii z Madagaskaru), mięta, limonka, galbanum, drewno sandałowe, bazylia, benzoin

Twórca: Sylvaine Delacourte, Maurice Roucel

Brak przewoźników dla tego produktu.

Sylvaine Delacourte


Sylvaine Delacourte


Przez 15 lat Sylvaine Delacourte piastowała stanowisko Dyrektora Pionu Zapachowego Guerlain. Co więcej, nie tylko odpowiadała za opracowanie koncepcji perfum, ale również czynnie je tworzyła jako perfumiarz. 


To spod jej nozdrzy wyszły takie dzieła jak L'Instant, Cuir Beluga, pierwsza wersja La Petite Robe Noire czy Insolence (które stworzyła w duecie z Maurice Roucelem)


W 2017 roku postanowiła utworzyć własną markę i oczarowała świat perfum swoją pierwszą kolekcją poświęconą piżmu.


Sylvaine Delacourte


Perfumy Sylvaine Delacourte nie szokują, nie są ekstrawaganckie. To zapachy do osób poszukujących w perfumach klasy, elegancji i francuskiego szyku w nowoczesnym wydaniu XXI wieku. Bazują na naturalnych składnikach (np. cała Vanille Collection zawiera naturalny absolut waniliowy, a kolekcja piżmowa łączy piżmo z olejkami ziołowymi, drzewnymi lub kwiatowymi).


W tym wypadku zdecydowanie trafniejsza jest nazwa "perfumy artystyczne".


Są to kompozycja trwałe, o wyczuwalnej, ale nie agresywnej smudze za noszącym. Wyważone, ale jednocześnie wyjątkowe. 


W 2017 Musc Collection wywołała lawinę pochlebnych komentarzy na całym świecie, a o marce pisały takie magazyny jak Vogue, Harper's Bazaar czy Marie Claire.


Elle Francja podsumowało wówczas:


"Najbardziej obiecująca z nowych marek niszowych".Impressium jest wyłącznym partnerem marki w Polsce


Sylvaine Delacourte perfumy