Amber Oud

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

Amber Oud Rozszerz

Nicolai Amber Oud

Nicolai Amber Oud to opowieść o żywicy agarowej skąpanej w olejku lawendowym. Mocny, ziołowy początek to zasługa synergii dwóch, cennych esencji ziołowych: z...

Więcej szczegółów

  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

325,00 zł

brutto

Nicolai Amber Oud

Nicolai Amber Oud

Nicolai Amber Oud to opowieść o żywicy agarowej skąpanej w olejku lawendowym. Mocny, ziołowy początek to zasługa synergii dwóch, cennych esencji ziołowych: z artemizji i z dawany. Oba sprawiają, że już od pierwszych tonów kompozycja kojarzy się naturalnie i szlachetnie.

Sam wątek oudu został zręcznie wpleciony pomiędzy inne składniki i, w przeciwieństwie do Incense Oud i Oud Sublime, nie jest tutaj elementem pierwszego planu.

Wzorem innych perfum marki Nicolai, również Amber Oud charakteryzuje się zmiennością i naturalnych charakterem od początku do samej bazy. Z czasem nieco się ociepla, złoci i traci ziołowy obraz na rzecz tonów drzewnych i żywicznych. W bazie przepięknie stapia się ze skórą w rytmie absolutu labdanum, wanilii i naturalnego absolutu tonki.

Tworząc Amber Oud (i Rose Oud) Patricia de Nicolai użyła również absolutu mchu dębowego (mąkli tarniowej). Surowiec ten nadaje eleganckiego, szyprowego niuansu, ale u osób uczulonych może wywołać reakcję alergiczną.

Nuty: oud, lawenda, dawana, artemizja, tymianek, cedr atlaski, szafran, cynamon, labdanum, wanilia, bób tonka, styraks, piżmo, kastoreum, ambra

Twórca: Patricia de Nicolai

Brak przewoźników dla tego produktu.

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.