Smeraldo

Sylvaine Delacourte Sylvaine Delacourte

Nowy produkt

Smeraldo Rozszerz

Sylvaine Delacourte Smeraldo

Smeraldo to włoskie słowo oznaczające jeden z najbardziej cenionych kamieni szlachetnych - szmaragd. Jego zielona barwa łączy się z zapachem samych perfum. Zieleń w kompozycji została uchwycona za pomocą wetiweru i korzenia arcydzięgla. Trudno...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 30 mL

309,00 zł

brutto

Sylvaine Delacourte Smeraldo (Musc Collection)

Smeraldo to włoskie słowo oznaczające jeden z najbardziej cenionych kamieni szlachetnych - szmaragd. Co więcej, jego zielona barwa łączy się z zapachem samych perfum. Zieleń w kompozycji została bowiem uchwycona za pomocą wetiweru i korzenia arcydzięgla. Trudno jednak powiedzieć, że są to bohaterowie pierwszego planu, ponieważ perfumy Sylvaine Delacourte są złożone i niełatwo wskazać elementy dominujące. Są i zielone, i miękkie, i ciepłe. Kreują wrażenie wełnianego kokonu i kojącej, ziołowej herbaty pitej wieczorem. Odnajdziemy w nich świeżość, ale w wyciszającej, niezwykle komfortowej formie.

Smeraldo perfumy

Pojawiają się tutaj wątki drzewne, lecz w niespotykanej, czystej odsłonie. Czasami można odnieść wrażenie, że Smeraldo to kadzidło spreparowane z wysuszonych ziół, cytrusów i kwiatów. To zaś sprawia, że momentami trudno dostrzec rolę koronnego składnika - piżma. Innym razem kompozycja nabiera aromatu leśnego, niemal kamiennego. 

Pod względem technicznym Smeraldo stanowi arcydzieło sztuki perfumeryjnej.

Nuty: piżmo, wetiwer, lentysk (żywica pistacji, mastyks), arcydzięgiel, yuzu, cedr, gruszka, limonka, głóg, róża

Twórca: Sylvaine Delacourte, Irena Farmachidi

Brak przewoźników dla tego produktu.

Sylvaine Delacourte


Sylvaine Delacourte


Przez 15 lat Sylvaine Delacourte piastowała stanowisko Dyrektora Pionu Zapachowego Guerlain. Co więcej, nie tylko odpowiadała za opracowanie koncepcji perfum, ale również czynnie je tworzyła jako perfumiarz. 


To spod jej nozdrzy wyszły takie dzieła jak L'Instant, Cuir Beluga, pierwsza wersja La Petite Robe Noire czy Insolence (które stworzyła w duecie z Maurice Roucelem)


W 2017 roku postanowiła utworzyć własną markę i oczarowała świat perfum swoją pierwszą kolekcją poświęconą piżmu.


Sylvaine Delacourte


Perfumy Sylvaine Delacourte nie szokują, nie są ekstrawaganckie. To zapachy do osób poszukujących w perfumach klasy, elegancji i francuskiego szyku w nowoczesnym wydaniu XXI wieku. Bazują na naturalnych składnikach (np. cała Vanille Collection zawiera naturalny absolut waniliowy, a kolekcja piżmowa łączy piżmo z olejkami ziołowymi, drzewnymi lub kwiatowymi).


W tym wypadku zdecydowanie trafniejsza jest nazwa "perfumy artystyczne".


Są to kompozycja trwałe, o wyczuwalnej, ale nie agresywnej smudze za noszącym. Wyważone, ale jednocześnie wyjątkowe. 


W 2017 Musc Collection wywołała lawinę pochlebnych komentarzy na całym świecie, a o marce pisały takie magazyny jak Vogue, Harper's Bazaar czy Marie Claire.


Elle Francja podsumowało wówczas:


"Najbardziej obiecująca z nowych marek niszowych".Impressium jest wyłącznym partnerem marki w Polsce


Sylvaine Delacourte perfumy