Florentina

Sylvaine Delacourte Sylvaine Delacourte

Nowy produkt

Florentina Rozszerz

Sylvaine Delacourte Florentina (Musc Collection)

Migdałowa słodycz i pudrowy aromat irysa pallida to główne wątki perfum Florentina. W zamyśle twórczyni miały przenieść nas do ciepłych sal Pałacu Farnese i przywieść aromat włoskiego "dolce vita"...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 30 mL

309,00 zł

brutto

Sylvaine Delacourte Florentina (Musc Collection)

Migdałowa słodycz i pudrowy aromat irysa pallida to główne wątki perfum Florentina. W zamyśle twórczyni miały przenieść nas do ciepłych sal Pałacu Farnese i przywieść aromat włoskiego "dolce vita". 

Piżmo przyjmuje w nich formę bardziej kremową, a nie mydlaną. Ciekawie prezentuje się przełamanie głównych akordów wetiwerem w bazie. W sercu wyraźnie gra goździk o nieco orientalnym, drzewnym tonie. 

sylvaine delacourte florentina

Irys wnosi do kompozycji wyłącznie frakcje pudrowe i subtelnie drzewne, które przez cały czas grają w objęciach migdałowej słodyczy. Poziom cukru w perfumach Florentina nie jest jednak duży. Utrzymuje się przez cały czas na średnim poziomie. Z tego powodu kreacja Sylvaine Delacourte należy do rodziny irysowo-pudrowej, a nie smakowitej.

Nuty: migdał, irys pallida, wetiwer, heliotrop, goździk, piżmo, bergamotka, benzoin

Twórca: Sylvaine Delacourte, Irena Farmachidi

Brak przewoźników dla tego produktu.

Sylvaine Delacourte


Sylvaine Delacourte


Przez 15 lat Sylvaine Delacourte piastowała stanowisko Dyrektora Pionu Zapachowego Guerlain. Co więcej, nie tylko odpowiadała za opracowanie koncepcji perfum, ale również czynnie je tworzyła jako perfumiarz. 


To spod jej nozdrzy wyszły takie dzieła jak L'Instant, Cuir Beluga, pierwsza wersja La Petite Robe Noire czy Insolence (które stworzyła w duecie z Maurice Roucelem)


W 2017 roku postanowiła utworzyć własną markę i oczarowała świat perfum swoją pierwszą kolekcją poświęconą piżmu.


Sylvaine Delacourte


Perfumy Sylvaine Delacourte nie szokują, nie są ekstrawaganckie. To zapachy do osób poszukujących w perfumach klasy, elegancji i francuskiego szyku w nowoczesnym wydaniu XXI wieku. Bazują na naturalnych składnikach (np. cała Vanille Collection zawiera naturalny absolut waniliowy, a kolekcja piżmowa łączy piżmo z olejkami ziołowymi, drzewnymi lub kwiatowymi).


W tym wypadku zdecydowanie trafniejsza jest nazwa "perfumy artystyczne".


Są to kompozycja trwałe, o wyczuwalnej, ale nie agresywnej smudze za noszącym. Wyważone, ale jednocześnie wyjątkowe. 


W 2017 Musc Collection wywołała lawinę pochlebnych komentarzy na całym świecie, a o marce pisały takie magazyny jak Vogue, Harper's Bazaar czy Marie Claire.


Elle Francja podsumowało wówczas:


"Najbardziej obiecująca z nowych marek niszowych".Impressium jest wyłącznym partnerem marki w Polsce


Sylvaine Delacourte perfumy