Vahina

Sylvaine Delacourte Sylvaine Delacourte

Nowy produkt

Vahina Rozszerz

Sylvaine Delacourte Vahina (Vanilla Collection)

Mocna, odurzająca słodycz wanilii i bobu tonka to temat główny perfum Vahina i jej fundament. Na nim, w mocnej formie grają tony...

Więcej szczegółów

  • 100 mL
  • 30 mL

309,00 zł

brutto

Sylvaine Delacourte Vahina (Vanilla Collection)

Mocna, odurzająca słodycz wanilii i bobu tonka to temat główny perfum Vahina i jej fundament. Na nim, w mocnej formie grają tony cytrusowe i kwiaty. Nie są to jednak cytrusy kolońskie i świeże lub frywolne jaśminy. Vahina ma moc. Do każdej nuty dodaje jakby kroplę skoncentrowanego miodu. Zapach jest przy tym jasny i migotliwy. 

sylvaine delacourte vahina

Słodycz w swojej sile przyjmuje wiele form i zręcznie meandruje między charakterem cytrusowym, kwiatowym i wręcz owocowym. Ten ostatni niuans jest zasługą użycia absolutu osmanthusa, który - choć jest kwiatem - budzi skojarzenia z czerwonymi owocami. 

Bukiet kwiatowy czasami przyjmuje tu formę tropikalną i egzotyczną z niuansem, naprawdę detalem, czegoś piaskowego lub olejkowego. 

Vahina to perfumy, które potrafią rozgrzać i otulić bogactwem odsłon słodyczy. W najgłębszej bazie nabierają migdałowego odcienia.

Nuty: wanilia (absolut wanilii z Madagaskaru), osmanthus, bób tonka, morela, bergamotka, mandarynka, petitgrain, neroli, jaśmin, głóg, migdały

Twórca: Sylvaine Delacourte, Randa Hammani

Brak przewoźników dla tego produktu.

Sylvaine Delacourte


Sylvaine Delacourte


Przez 15 lat Sylvaine Delacourte piastowała stanowisko Dyrektora Pionu Zapachowego Guerlain. Co więcej, nie tylko odpowiadała za opracowanie koncepcji perfum, ale również czynnie je tworzyła jako perfumiarz. 


To spod jej nozdrzy wyszły takie dzieła jak L'Instant, Cuir Beluga, pierwsza wersja La Petite Robe Noire czy Insolence (które stworzyła w duecie z Maurice Roucelem)


W 2017 roku postanowiła utworzyć własną markę i oczarowała świat perfum swoją pierwszą kolekcją poświęconą piżmu.


Sylvaine Delacourte


Perfumy Sylvaine Delacourte nie szokują, nie są ekstrawaganckie. To zapachy do osób poszukujących w perfumach klasy, elegancji i francuskiego szyku w nowoczesnym wydaniu XXI wieku. Bazują na naturalnych składnikach (np. cała Vanille Collection zawiera naturalny absolut waniliowy, a kolekcja piżmowa łączy piżmo z olejkami ziołowymi, drzewnymi lub kwiatowymi).


W tym wypadku zdecydowanie trafniejsza jest nazwa "perfumy artystyczne".


Są to kompozycja trwałe, o wyczuwalnej, ale nie agresywnej smudze za noszącym. Wyważone, ale jednocześnie wyjątkowe. 


W 2017 Musc Collection wywołała lawinę pochlebnych komentarzy na całym świecie, a o marce pisały takie magazyny jak Vogue, Harper's Bazaar czy Marie Claire.


Elle Francja podsumowało wówczas:


"Najbardziej obiecująca z nowych marek niszowych".Impressium jest wyłącznym partnerem marki w Polsce


Sylvaine Delacourte perfumy