Isfarkand

Ormonde Jayne Ormonde Jayne

Nowy produkt

Isfarkand Rozszerz

Ormonde Jayne Isfarkand

Kamienny, cytrusowy, drzewny...

Imię jego poświęcono położonemu w górskich ostępach gór Zagros - perskiemu miastu Isfahan - wielkiej stolicy potężnego Imperium Persów, gdzie spotykały się drogi z Europy, Dalekiego Wschodu i Arabii...

Więcej szczegółów

  • 120 mL (woda perfumowana)
  • próbka 0,5 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)

690,00 zł

brutto

Ormonde Jayne Isfarkand

Ormonde Jayne Isfarkand

Kamienny, cytrusowy, drzewny...

Isfarkand to jeden z najbardziej uznanych zapachów Ormonde Jayne. Łączy świeżość mandarynki z lekko słodkimi i drzewnymi niuansami wetiweru. W efekcie pachnie dynamicznie, ale również upajająco. Przypomina woń rozgrzanych kamieni, choć trudno odmówić mu oszałamiającego kunsztu.

Imię jego poświęcono położonemu w górskich ostępach gór Zagros - perskiemu miastu Isfahan - wielkiej stolicy potężnego Imperium Persów, gdzie spotykały się drogi z Europy, Dalekiego Wschodu i Arabii.

Isfarkand to formalnie perfumy męskie, które podobnie jak Zizan i Ormonde Man, udanie łączą wątki zielone, drzewne i cytrusowe. Zapach pozostaje przy tym elegancki i wybitnie luksusowy. Mimo użycia wielu drzewnych składników, nie posiada akcentów dymnych lub smolistych.

Nuty: wetiwer, mandarynka, czerwony pieprz, irys, limeta, drewno cedrowe, mech dębowy

Twórca: Linda Pilkington, Geza Schoen

Brak przewoźników dla tego produktu.

Ormonde Jayne


Ormonde Jayne perfumyLinda Pilkington - twórczyni Ormonde JayneFilozofią marki Ormonde Jayne jest połączenie jakości i prawdziwego luksusu, dążenie do piękna i elegancji.


Perfumeryjna kolekcja marki bazuje na jednej, prostej zasadzie: "Kreujemy nadzwyczajnie piękne perfumy ze specjalnych ingrediencji, które są bardzo rzadko spotykane w dzisiejszych czasach". To dlatego Linda Pilkington - twórczyni i nos marki - osobiście podróżuje po całym świecie i szuka najbardziej oryginalnych składników. W swoich poszukiwaniach nie kieruje się tylko odnajdowanie konkretnych gatunków, ale również zwraca uwagę na takie szczegóły jak mikroklimat danego miejsca i środowisko. Dzięki tak rozbudowanej selekcji osoby noszące perfumy Ormonde Jayne mają pewność, że kompozycje zrobione są bez żadnych kompromisów.


Współautorem każdego z zapachów marki jest również Geza Schoen.


Ze względu na niespotykaną nawet w innych niszowych produktach koncentrację naturalnych składników, w perfumach Ormonde Jayne wytwarza się osad. W żaden sposób nie wpływa to na jakość perfum, ponieważ związane jest z wytrącaniem składników nielotnych (a więc takich, które nie pachną) wchodzących w skład olejków otrzymywanych z drewna i żywic. Nie jest to wadą produktu, a świadczy jedynie o nadzwyczajnie wysokim stężeniu naturalnych esencji.


Ormonde Jayne to powrót do złotej ery perfumerii, do okresu, w którym kreacja zapachu była postrzegana w kategoriach sztuki.


Każdy z produktów Ormonde Jayne bazuje na wysoko skoncentrowanych naturalnych olejkach eterycznych, z których znaczna część jest nie do spotkania w innych produktach na rynku. Dodatkowo wszystkie butelki perfum są ręcznie wykonywane i konfekcjonowane w londyńskim laboratorium Ormonde Jayne.