A chaque instant

Pont des Arts Pont des Arts

Nowy produkt

A chaque instant Rozszerz

Pont des Arts A chaque instant

A chaque instant to perfumy szyprowe, które faktycznie bazują na naturalnym mchu dębowym. Taka interpretacja szypru nie jest popularna w dzisiejszym świecie, lecz Bertrand Duchaufour nadał jej wydźwięku współczesnego dzięki połączeniu ambitnych...

Więcej szczegółów

  • 100 mL
  • 50 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

495,00 zł

brutto

Pont des Arts A chaque instant

Pont des Arts A chaque instant

A chaque instant to perfumy szyprowe, które faktycznie bazują na naturalnym mchu dębowym. Taka interpretacja szypru nie jest popularna w dzisiejszym świecie, lecz Bertrand Duchaufour nadał jej wydźwięku współczesnego dzięki połączeniu ambitnych nut kwiatowych (między innymi absolutu tuberozy i hiacyntów) z tymi bardziej orientalnymi jak wosk pszczeli (naturalny, oczywiście), absolut benzoinu i mirra.

Ostrzejsze niuanse czerwonego pieprzu, szafranu i arcydzięgla potęgują to uczucie dualizmu i wzmacniają kontrasty w kompozycji. 

Bazą i swoistą ramą tych bogatych perfum pozostaje szlachetny i czysty wetiwer, który tym razem kłania się w stronę drzewnej zieleni, a nie tonów dymnych czy słonych.

A chaque instant to klasa sama dla siebie i mistrzowski popis Bertranda Duchaufoura w materii arcywymagającego szypru.

Nuty: mirra, czerwony pieprz, mech dębowy, benzoin, arcydzięgiel, galbanum, klamentynka, szafran, tuberoza, jaśmin, paczula, wosk pszczeli, wanilia, mech dębowy

Twórca: Bertrand Duchaufour

Brak przewoźników dla tego produktu.

Pont des Arts


Perfumy Pont des ArtsPont des Arts perfumy niszowePont des Arts reprezentuje w świecie perfum najwyższą jakość, elegancję i luksus. Każdy z zapachów składa hołd klasycznej, francuskiej sztuce kreacji, ale łączy to z przewidywaniem przyszłości i tego, jaką drogą perfumiarstwo dopiero podąży. To sprawia, że kompozycje są autentycznie niezwykłe, zbudowane niemal w 100% ze składników naturalnych. Co więcej, Pont des Arts pozyskało kilka ingrediencji po raz pierwszy w historii i zdobyło na nie ekskluzywność - tak, że nie mogą być użyte w żadnych innych perfumach bez zgody firmy.


Dwie z dotychczasowych kreacji są dziełem Bertranda Duchaufoura, trzecia wyszła spod nozdrzy Vincenta Grandjona - profesora Ecole Superieure du Parfum.


Most - symbol


Nazwa "Pont des Arts" stanowi odniesienie do najbardziej znanego, pieszego mostu w Paryżu. Spina on brzegi Sekwany między dwoma, niezwykłymi miejscami, które symbolizują sztukę i wiedzę - dwie nadrzędne wartości marki. Te miejsca to Luwr i Instytut Francji.


Symbolika mostu jest jednak głębsza, ponieważ ma nawiązywać do łączenia, odkrywania nowego, spajania sprzeczności... Motyw ten w połączeniu z ampersandem stanowi znak marki, który odnajdujemy choćby w korkach, na pudełkach czy we wszystkich innych materiałach.


Idealne detale


Aby jeszcze bardziej uwydatnić ekskluzywny charakter pachnących substancji, twórcy zdecydowali się na współpracę z francuskimi rękodzielnikami i małymi manufakturami w kwestiach produkcji opakowań i detali.


Tym sposobem powstały korki wykonane z niklu, stopu miedzi z glinem i glinu z cynkiem (tak zwany stop znal - wykorzystywany z precyzyjnych odlewach), które mają stanowić rekonstrukcję jednego z przęseł mostu, wysokiej jakości flakony z grubego szkła czy nawet sitodruk nań nałożony. Twórcy, którzy pracowali dla Pont des Arts posiadają odznaczenia Entreprise du Patrimoine Vivant - certyfikaty wydawane przez Republikę Francji w uznaniu doskonałości w zakresie tradycyjnego rzemiosła.


Pont des Arts w Polsce i na świecie


Obecnie marka dostępna jest jedynie w kilku miejscach na świecie, a w Polsce wyłącznie w Impressium przy Piotrkowskiej 243. Twórcy docenili charakter łódzkiej perfumerii, jej historię i historię wspaniałej kamienicy, która również ma artystyczne korzenie.Pont des Arts 100 mL