Baikal Leather Intense
Baikal Leather Intense
Baikal Leather Intense
Baikal Leather Intense
Baikal Leather Intense
Baikal Leather Intense

Baikal Leather Intense

Nicolai Baikal Leather Intense
Dostępny produkt z innymi opcjami
345,00 zł
Brutto

Nicolai Baikal Leather Intense

Największe dzieło sztuki perfumeryjnej w całej historii marki Nicolai. Zapach, nad którym Patricia pracowała wybitnie długo, aby każdy detal przybrał formę doskonałą...

Rozmiar
  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL


Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 280,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 280,00 zł.
 

Nicolai Baikal Leather Intense

Baikal Leather Intense

Największe dzieło sztuki perfumeryjnej w całej historii marki Nicolai (choć wg autorki numerem 1 wciąż jest Patchouli Intense). Zapach, nad którym Patricia pracowała wybitnie długo, aby każdy detal przybrał formę doskonałą.

Baikal Leather Intense to jednak perfumy niezwykłe nie tylko z tego powodu. Są tak jakby nowym otwarciem w historii marki i zapachem w nowym stylu. Łączą najwyższej jakości składniki, umiejętności kreacji autorki z genialną interpretacją współczesności.

Nie mamy tu skóry ciężkiej i zwierzęcej. Nie mamy też żadnych powiązań z Cuir Cuba Intense. Jest za to szlachetna woń ciepłego drewna, miękkiego irysa i wytrawnych przypraw. Kompozycja Baikal Leather jest z tego powodu bardzo rozkoszna i piękna, a przy tym niezwykła i oryginalna.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt użycia wielu trudnych do uzyskania składników z olejkiem brzozowym na czele. Powstaje on z drewna, a następnie przechodzi wiele procesów, aby był zdatny do użycia w perfumach. W kompozycji znajdziemy też nutę dymnego (choć w niewielkim stopniu) drewna sosnowego i nieco mroczny olejek gwajakowy. 

W roli głównego utrwalacza użyto olejku z najdroższego sandałowca - sandałowca białego oraz absolut bobu tonka. 

Co ważne, Baikal Leather nie jest kompozycją z wyraźnymi tonami dymnymi. Patricia de Nicolai uchwyciła moment, kiedy drewno jest rozgrzane, już prawie wydziela dym, ale jednak ta krytyczna temperatura nie jest przekraczana. To sprawia, że w powietrzu czuć ciepły aromat drzewnych olejków, lecz bez typowych nut dymnych (albo tylko z ich minimalną ilościa).

Obecność fiołka, irysa i róży sprawia, że drzewne akordy zaczynają pachnieć magicznie - to trochę tak jakbyśmy weszli w jakiś tajemniczy las. Raczej nie jest to las nad syberyjskim Bajkałem, ponieważ perfumy Nicolai są ciepłe, migotliwie i złociste, choć czuć w nich pewien kamienny chłód. Może to Bajkał w pełni lata?

I chociaż twórczyni za dzieło swojego życia uważa Patchouli Intense, to Baikal Leather Intense z technicznego punktu widzenia wyprzedza tamtą kompozycję.

To prawdziwy majstersztyk i jedne z dwóch najlepszych perfum dostępnych w Impressium (stan na wrzesień 2019, obok Carthusia Terra Mia)

Nuty: czarny pieprz, szafran, skóra, brzoza, irys, róża, fiołek, drewno gwajakowe, drewno sandałowe, drewno sosnowe, mięta, wetiwer, piżmo, bób tonka

Twórca: Patricia de Nicolai

Nicolai Parfumeur Createur

Nicolai Parfumeur Createur Logo

Patricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.

Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.

Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.

Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.

Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania