Baikal Leather Intense
Baikal Leather Intense
Baikal Leather Intense
Baikal Leather Intense
Baikal Leather Intense
Baikal Leather Intense

Baikal Leather Intense

Nicolai Baikal Leather Intense
Na stanie
345,00 zł
Brutto

Nicolai Baikal Leather Intense

Największe dzieło sztuki perfumeryjnej w całej historii marki Nicolai. Zapach, nad którym Patricia pracowała wybitnie długo, aby każdy detal przybrał formę doskonałą...

Rozmiar
  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 280,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 280,00 zł.
 

Nicolai Baikal Leather Intense

Baikal Leather Intense

Największe dzieło sztuki perfumeryjnej w całej historii marki Nicolai (choć wg autorki numerem 1 wciąż jest Patchouli Intense). Zapach, nad którym Patricia pracowała wybitnie długo, aby każdy detal przybrał formę doskonałą.

Baikal Leather Intense to jednak perfumy niezwykłe nie tylko z tego powodu. Są tak jakby nowym otwarciem w historii marki i zapachem w nowym stylu. Łączą najwyższej jakości składniki, umiejętności kreacji autorki z genialną interpretacją współczesności.

Nie mamy tu skóry ciężkiej i zwierzęcej. Nie mamy też żadnych powiązań z Cuir Cuba Intense. Jest za to szlachetna woń ciepłego drewna, miękkiego irysa i wytrawnych przypraw. Kompozycja Baikal Leather jest z tego powodu bardzo rozkoszna i piękna, a przy tym niezwykła i oryginalna.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt użycia wielu trudnych do uzyskania składników z olejkiem brzozowym na czele. Powstaje on z drewna, a następnie przechodzi wiele procesów, aby był zdatny do użycia w perfumach. W kompozycji znajdziemy też nutę dymnego (choć w niewielkim stopniu) drewna sosnowego i nieco mroczny olejek gwajakowy. 

W roli głównego utrwalacza użyto olejku z najdroższego sandałowca - sandałowca białego oraz absolut bobu tonka. 

Co ważne, Baikal Leather nie jest kompozycją z wyraźnymi tonami dymnymi. Patricia de Nicolai uchwyciła moment, kiedy drewno jest rozgrzane, już prawie wydziela dym, ale jednak ta krytyczna temperatura nie jest przekraczana. To sprawia, że w powietrzu czuć ciepły aromat drzewnych olejków, lecz bez typowych nut dymnych (albo tylko z ich minimalną ilościa).

Obecność fiołka, irysa i róży sprawia, że drzewne akordy zaczynają pachnieć magicznie - to trochę tak jakbyśmy weszli w jakiś tajemniczy las. Raczej nie jest to las nad syberyjskim Bajkałem, ponieważ perfumy Nicolai są ciepłe, migotliwie i złociste, choć czuć w nich pewien kamienny chłód. Może to Bajkał w pełni lata?

I chociaż twórczyni za dzieło swojego życia uważa Patchouli Intense, to Baikal Leather Intense z technicznego punktu widzenia wyprzedza tamtą kompozycję.

To prawdziwy majstersztyk i jedne z dwóch najlepszych perfum dostępnych w Impressium (stan na wrzesień 2019, obok Carthusia Terra Mia)

Nuty: czarny pieprz, szafran, skóra, brzoza, irys, róża, fiołek, drewno gwajakowe, drewno sandałowe, drewno sosnowe, mięta, wetiwer, piżmo, bób tonka

Twórca: Patricia de Nicolai

Nicolai Parfumeur Createur

Nicolai Parfumeur Createur Logo

Patricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.

Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.

Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.

Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.

Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania