Incense Oud

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

Incense Oud Rozszerz

Nicolai Incense Oud

Oud Incense to oud naprawdę szczególny, ponieważ jest pierwszą kompozycją opartą na naturalnym olejku agarowym, która może być bez cienia...

Więcej szczegółów

  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

300,00 zł

brutto

Nicolai Incense Oud

Nicolai Oud IncenseIncense Oud to oud naprawdę szczególny, ponieważ jest pierwszą kompozycją opartą na naturalnym olejku agarowym, która może być bez cienia wątpliwości nazwana szykowną i francuską. Wszystko to osiągnięto za sprawą niespotykanej harmonii i idealnej gry składników pobocznych. To właśnie dlatego w Incense Oud plotą się wątki róży, ziół, drew. Oud nie jest tu zbyt ciężki, brudny, ani zwierzęcy, choć w bazie wyraźnie się ociepla i zyskuje cielesną, słoneczną nutę.

Doskonały balans i użycie najrzadszych składników sprawiają, że perfumy Nicolai są klasą samą dla siebie i mogą przekonać do siebie osoby, dla których nuty żywiczne i oudowe były do tej pory zbyt jednoznaczne i zbyt agresywne.

Do kreacji Incense Oud użyto naturalnego oudu z Kambodży oraz rzadkiego kadzidła z Omanu, które do tej pory było zarezerwowane dla narodowych firm omańskich.

Nuty: kadzidło, oud, ambrette, styraks, kastoreum, ambra, oud, paczula, cedr, dawana, cypriol, róża, kolendra

Twórca: Patricia de Nicolai

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-7 dni roboczych 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.