Essential Parfums Bois Imperial
Tajemniczy składnik - Akigalawood
Debiutancki zapach Quentina Bischa dla marki Essential Parfums - Bois Imperial - oparty jest na składniku Akigalawood. Wbrew nazwie nie jest to drewno, ale specjalnie otrzymywany i przetworzony olejek z paczuli o drzewnym, nieco pieprzowym wydźwięku. Dokładny proces produkcji tej substancji jest tajemnicą firmy Givaudan, która chroni go wieloma patentami. Zgodnie z dostępnymi informacjami surowcem do jego otrzymania są korzenie i gałązki paczuli, które poddaje się licznym przemianom. To sprawia, że Bois Imperial nie pachnie olejkiem paczulowym, jaki znamy z czystej formy lub innych perfum. Ma znacznie głębszy, totalnie wyjątkowy aromat.
Jakie nuty i składniki znajdziemy w tych perfumach?
Poczujemy tu świeżo miażdżone, pikantne liście tajskiej bazylii, olejek pieprzowy, grejpfrutowy i absolut z nepalskiego pieprzu Timut, który rośnie tylko w wysokich partiach Himalajów. Zielona, bogata esencja z wetiweru (z Haiti, więc bez tonów smolistych charakterystycznych dla olejków z Jawy) wzbogacona została molekułą Georgywood (nieco podobną do ISO E Super). I właśnie Georgywood stanowi powód świetnej trwałości i projekcji tej kompozycji, która wodzi za nos nasze otoczenie.
Majestatyczna nuta Akigalawood została dodatkowo podkreślona klasycznych olejkiem z paczuli oraz molekułami ambrowymi. To zapewnia pewne ciepło i energię, nawet w nutach bazowych.
Warto dodać, że wszystkie składniki pozyskiwane są w zrównoważony sposób - z dbałością o lokalną społeczność i środowisko.
Quentin Bisch
Marka Essential Parfums do kreacji tej kompozycji zaprosiła Quentina Bischa, jednego z najbardziej utalentowanych perfumiarzy współczesności, który tworzył też dla największych firm świata - Jean Paul Gaultier, Mugler, Paco Rabanne czy Azzaro. Jego styl można opisać jako nowoczesny, wręcz futurystyczny, niespotykany u innych "nosów". Świadomie i z wielkim kunsztem łączy najdroższe składniki naturalne i wydobywa ich piękno oraz moc za pomocą licznych molekuł. To sprawia, że jego perfumy po prostu zachwycają. I to samo dotyczy Bois Imperial.
Dlaczego przestaję czuć zapach Bois Imperial po pewnym czasie?
W przypadku tych perfum bardzo często obserwujemy zjawisko adaptacji i habituacji (zwłaszcza u osób, które nie używają żadnych innych perfum), o którym mogą Państwo przeczytać w tym artykule: KLIK
Absolutnie nie znaczy to, że zapach przestaje być wyczuwalny przez nasze otoczenie. Po prostu my sami możemy odczuwać go słabiej. Aby zniwelować to zjawisko polecamy używać Bois Imperial nie częściej niż co drugi dzień a raz na jakiś czas zrobić dłuższe przerwy (np. 1-2 miesiące).
Osad w perfumach Essential Parfum? Czy to znaczy, że produkt się zepsuł?
UWAGA: Ze względu na bardzo duże stężenie naturalnych składników w perfumach Essential Parfums może wytrącać się osad, który nie jest wadą produktów i nie wpływa na zapach perfum.
Twórca:
Quentin Bisch
Nuty:
Akigalawood, wetiwer, paczula, czarny pieprz, pieprz Timut, paczula, Georgywood, grejpfrut, bazylia, Petalia
Essential Parfums
Marka Essential Parfums to w pewien sposób firma szczególna. W skrócie, ich kompozycjom przyświecają trzy idee:
1. Całkowita wolność twórcy-perfumiarza.
2. Użycie naturalnych składników, których pozyskanie nie łączy się z negatywnym wpływem na środowisko (nie tylko naturę, ale i ludzi).
3. Proste opakowania, brak pośredników, licencji i reklamy, aby zminimalizować cenę końcową produktu.
W szczególe:
1. Zapachy Essential Parfums komponowane są przez największych perfumiarzy świata, którzy na co dzień tworzą dla marek takich jak Dior, Armani, Tom Ford, Estee Lauder, Frederic Malle czy Lancome. W tym jednak wypadku nie są ograniczeni żadnym wytycznymi specjalistów od marketingu. Tworzą perfumy w całkowitej wolności idąc własną drogą. Mają carte blanche. Co więcej, podpisują je własnym nazwiskiem, a przez to stają się one ich wizytówką. To powoduje, że perfumy Essential Parfums są dopracowane do perfekcji.
2. Składniki używane do kreacji tych kompozycji są najwyższej możliwej jakości. Pochodzą z ekologicznych, zrównoważonych upraw. Ich pozyskanie nie odbywa się kosztem środowiska, a często wbrew przeciwnie - przyczynia się do odbudowy lasów amazońskich w Wenezueli czy drzew sandałowych w Indiach.
Pozyskiwanie wielu z nich zapewnia godne źródło utrzymania lokalnych społeczności w takich krajach jak Madagaskar czy Haiti.
Brak metod dostawy dla tego produktu.