Bois Imperial
Bois Imperial
Bois Imperial
Bois Imperial
Bois Imperial
Bois Imperial

Bois Imperial

Na stanie
354,00 zł
Brutto
Rozmiar
  • próbka 1 mL
  • 100 mL (woda perfumowana)
  • 10 mL (woda perfumowana)
  • 150 mL (woda perfumowana, refill, aluminiowa butelka)

Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 280,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 280,00 zł.
 

Essential Parfums Bois Imperial

Debiutancki zapach Quentina Bischa dla marki Essential Parfums - Bois Imperial - oparty jest na składniku Akigalwood. Wbrew nazwie nie jest to drewno, ale specjalnie otrzymywany i przetworzony olejek z paczuli o drzewnym, nieco pieprzowym wydźwięku. 

Poczujemy tu świeżo miażdżone, pikantne liście tajskiej bazylii, olejek pieprzowy, grejpfrutowy i absolut z nepalskiego pieprzu Timut, który rośnie tylko w wysokich partiach Himalajów. Zielona, bogata esencja z wetiweru (z Haiti, więc bez tonów smolistych charakterystycznych dla olejków z Jawy) wzbogacona została molekułą Georgywood (nieco podobną do ISO E Super).

Majestetyczna nuta Akigalawood została dodatkowo podkreślona klasycznych olejkiem z paczuli.

Warto dodać, że wszystkie składniki pozyskiwane są w zrównoważony sposób - z dbałością o lokalną społeczność i środowisko.

UWAGA: Ze względu na bardzo duże stężenie naturalnych składników w perfumach Essential Parfums może wytrącać się osad, który nie jest wadą produktów i nie wpływa na zapach perfum.

Twórca: Quentin Bisch

Nuty: Akigalawood, wetiwer, paczula, czarny pieprz, pieprz Timut, paczula, Georgywood, grejpfrut, bazylia

Essential Parfums

Essential Parfums logo

Marka Essential Parfums to w pewien sposób firma szczególna. W skrócie, ich kompozycjom przyświecają trzy idee:

1. Całkowita wolność twórcy-perfumiarza.

2. Użycie naturalnych składników, których pozyskanie nie łączy się z negatywnym wpływem na środowisko (nie tylko naturę, ale i ludzi).

3. Proste opakowania, brak pośredników, licencji i reklamy, aby zminimalizować cenę końcową produktu.

W szczególe:

1. Zapachy Essential Parfums komponowane są przez największych perfumiarzy świata, którzy na co dzień tworzą dla marek takich jak Dior, Armani, Tom Ford, Estee Lauder, Frederic Malle czy Lancome. W tym jednak wypadku nie są ograniczeni żadnym wytycznymi specjalistów od marketingu. Tworzą perfumy w całkowitej wolności idąc własną drogą. Mają carte blanche. Co więcej, podpisują je własnym nazwiskiem, a przez to stają się one ich wizytówką. To powoduje, że perfumy Essential Parfums są dopracowane do perfekcji.

2. Składniki używane do kreacji tych kompozycji są najwyższej możliwej jakości. Pochodzą z ekologicznych, zrównoważonych upraw. Ich pozyskanie nie odbywa się kosztem środowiska, a często wbrew przeciwnie - przyczynia się do odbudowy lasów amazońskich w Wenezueli czy drzew sandałowych w Indiach.

Pozyskiwanie wielu z nich zapewnia godne źródło utrzymania lokalnych społeczności w takich krajach jak Madagaskar czy Haiti. 

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

7 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania