Bois Imperial

Essential Parfums Essential Parfums

Nowy produkt

Bois Imperial Rozszerz

Essential Parfums Bois Imperial

Debiutancki zapach Quentina Bischa dla marki Essential Parfums - Bois Imperial - oparty jest na składniku Akigalwood. Wbrew nazwie nie jest to drewno, ale specjalnie otrzymywany i przetworzony olejek z paczuli o drzewnym, nieco pieprzowym wydźwięku.

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 10 mL (woda perfumowana)

88,00 zł

brutto

Essential Parfums Bois Imperial

Debiutancki zapach Quentina Bischa dla marki Essential Parfums - Bois Imperial - oparty jest na składniku Akigalwood. Wbrew nazwie nie jest to drewno, ale specjalnie otrzymywany i przetworzony olejek z paczuli o drzewnym, nieco pieprzowym wydźwięku. 

Poczujemy tu świeżo miażdżone, pikantne liście tajskiej bazylii, olejek pieprzowy, grejpfrutowy i absolut z nepalskiego pieprzu Timut, który rośnie tylko w wysokich partiach Himalajów. Zielona, bogata esencja z wetiweru (z Haiti, więc bez tonów smolistych charakterystycznych dla olejków z Jawy) wzbogacona została molekułą Georgywood (nieco podobną do ISO E Super).

Majestetyczna nuta Akigalwood została dodatkowo podkreślona klasycznych olejkiem z paczuli.

Warto dodać, że wszystkie składniki pozyskiwane są w zrównoważony sposób - z dbałością o lokalną społeczność i środowisko.

Twórca: Quentin Bisch

Nuty: Akigalwood, wetiwer, paczula, czarny pieprz, pieprz Timut, paczula, Georgywood, grejpfrut, bazylia

Brak przewoźników dla tego produktu.

Essential Parfums


Essential Parfums logo


Marka Essential Parfums to w pewien sposób firma szczególna. W skrócie, ich kompozycjom przyświecają trzy idee:


1. Całkowita wolność twórcy-perfumiarza.


2. Użycie naturalnych składników, których pozyskanie nie łączy się z negatywnym wpływem na środowisko (nie tylko naturę, ale i ludzi).


3. Proste opakowania, brak pośredników, licencji i reklamy, aby zminimalizować cenę końcową produktu.


W szczególe:


1. Zapachy Essential Parfums komponowane są przez największych perfumiarzy świata, którzy na co dzień tworzą dla marek takich jak Dior, Armani, Tom Ford, Estee Lauder, Frederic Malle czy Lancome. W tym jednak wypadku nie są ograniczeni żadnym wytycznymi specjalistów od marketingu. Tworzą perfumy w całkowitej wolności idąc własną drogą. Mają carte blanche. Co więcej, podpisują je własnym nazwiskiem, a przez to stają się one ich wizytówką. To powoduje, że perfumy Essential Parfums są dopracowane do perfekcji.


2. Składniki używane do kreacji tych kompozycji są najwyższej możliwej jakości. Pochodzą z ekologicznych, zrównoważonych upraw. Ich pozyskanie nie odbywa się kosztem środowiska, a często wbrew przeciwnie - przyczynia się do odbudowy lasów amazońskich w Wenezueli czy drzew sandałowych w Indiach.


Pozyskiwanie wielu z nich zapewnia godne źródło utrzymania lokalnych społeczności w takich krajach jak Madagaskar czy Haiti.