Vanille Tonka *B*

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

Vanille Tonka Rozszerz

Nicolai Vanille Tonka

Vanille Tonka to zapach występujący w wyjątkowej dla marki Nicolai koncentracji - klasycznej wody perfumowanej. To opowieść o kadzidle, bobie tonka i wanilii, lecz z bogatym udziałem wątków drugoplanowych...

Więcej szczegółów

  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

249,00 zł

brutto

*B* Zapach pochodzi z butikowej linii Nicolai, dostępnej jedynie w salonach marki (Paryż, Londyn, Dubaj) i kilku wyselekcjonowanych perfumeriach na świecie

Nicolai Vanille Tonka

Nicolai Vanille Tonka

Vanille Tonka to zapach występujący w wyjątkowej dla marki Nicolai koncentracji - klasycznej wody perfumowanej. To opowieść o kadzidle, bobie tonka i wanilii, lecz z bogatym udziałem wątków drugoplanowych.

Zapach jest na pewno ciepły, drzewny i słodki. Podbicie przyprawami (cynamon, goździki) nadaje mu orientalnego wydźwięku, lecz jednocześnie zapewnia wspaniałe, iskrzące niuanse. Jeśli chodzi o kadzidło, to ma ono formę ciepłej żywicy w bazie, a nie kadzidlanego dymu o metalicznym, sakralnym zabarwieniu.

Warto zauważyć, że do produkcji Vanille Tonka użyto niemal wyłącznie naturalnych składników: esencji kwiatu pomarańczy, absolutu bobu tonka, absolutu wanilii i olejku z kadzidłowca (oraz wielu innych).

Patricia de Nicolai chciała stworzyć kompozycję, która kojarzyć się będzie z radością i szczęściem. Stąd właśnie użycie naturalnej tonki, nazywanej w Ameryce Południowej "fasolką szczęścia".

Nuty: cytryna (esencja), mandarynka (esencja), czarny pieprz (olejek), kwiat pomarańczy (absolut), goździk, kadzidło, bób tonka, wanilia, tytoń (absolut)

Twórca: Patricia de  Nicolai

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-7 dni roboczych 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.