Ambre Cashmere Intense
Ambre Cashmere Intense

Ambre Cashmere Intense

Nicolai Ambre Cashmere Intense
Na stanie
345,00 zł
Brutto

Nicolai Ambre Cashmere Intense

Ambre Cashmere Intense to słoneczna, bardzo kobieca, lekko pudrowa i miękka kompozycja, w której istotnym elementem jest też dodający przestrzeni pieprz. On sprawia, że całość jest lekka i jedwabista.

Mimo użycia nazwy "cashmere" w nazwie, w perfumach nie znajdziemy syntetycznego kaszmeranu (molekuły Cashmeran). Patricia de Nicolai postanowiła odtworzyć...

Rozmiar
  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 280,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 280,00 zł.
 

Nicolai Ambre Cashmere Intense

Ambre Cashmere IntenseAmbre Cashmere Intense to słoneczna, bardzo kobieca, lekko pudrowa i miękka kompozycja, w której istotnym elementem jest też dodający przestrzeni pieprz. On sprawia, że całość jest lekka i jedwabista.

Mimo użycia nazwy "cashmere" w nazwie, w perfumach nie znajdziemy syntetycznego kaszmeranu (molekuły Cashmeran). Patricia de Nicolai postanowiła odtworzyć niesamowite wrażenie kaszmirowej wełny za pomocą wyłącznie naturalnych składników. Najważniejszym z nich jest masło z kłącza irysa oraz absolut wanilii. Pierwsza z ingrediencji wnosi zimne tony pudrowe, a druga kreuje obraz drzewny i słoneczny. Trzeba w tym wypadku pamiętać, że absolut wanilii nie jest sam w sobie słodki, a przynajmniej nie tak słodki, jak zwykło się to przyjmować. Naturalna wanilia ma drzewny, wytrawny charakter, który można przywołać kreacją choćby Guerlain Shalimar.

W Ambre Cashmere Intense istotne są też bazowe składniki nadające trwałości całym perfumom: absolut labdanum, absolut tonki i rezinoid żywicy benzoesowej.

Całość jest kobieca, bardzo niebanalna, a co najważniejsze klasycznie piękna i zostawiająca za noszącym wyraźną zapachową smugę.

Nuty: irys, wanilia, czarny pieprz, mandarynka, goździki, labdanum, benzoin, paczula, bób tonka, cytryna, drewno sandałowe

Twórca: Patricia de Nicolai

Nicolai Parfumeur Createur

Nicolai Parfumeur Createur Logo

Patricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.

Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.

Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.

Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.

Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania