Ambre Cashmere Intense

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

Ambre Cashmere Intense Rozszerz

Nicolai Ambre Cashmere Intense

Ambre Cashmere Intense to słoneczna, bardzo kobieca, lekko pudrowa i miękka kompozycja, w której istotnym elementem jest też dodający przestrzeni pieprz. On sprawia, że całość jest lekka i jedwabista.

Mimo użycia nazwy "cashmere" w nazwie, w perfumach nie znajdziemy syntetycznego kaszmeranu (molekuły Cashmeran). Patricia de Nicolai postanowiła odtworzyć...

Więcej szczegółów

  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

296,00 zł

brutto

Nicolai Ambre Cashmere Intense

Ambre Cashmere IntenseAmbre Cashmere Intense to słoneczna, bardzo kobieca, lekko pudrowa i miękka kompozycja, w której istotnym elementem jest też dodający przestrzeni pieprz. On sprawia, że całość jest lekka i jedwabista.

Mimo użycia nazwy "cashmere" w nazwie, w perfumach nie znajdziemy syntetycznego kaszmeranu (molekuły Cashmeran). Patricia de Nicolai postanowiła odtworzyć niesamowite wrażenie kaszmirowej wełny za pomocą wyłącznie naturalnych składników. Najważniejszym z nich jest masło z kłącza irysa oraz absolut wanilii. Pierwsza z ingrediencji wnosi zimne tony pudrowe, a druga kreuje obraz drzewny i słoneczny. Trzeba w tym wypadku pamiętać, że absolut wanilii nie jest sam w sobie słodki, a przynajmniej nie tak słodki, jak zwykło się to przyjmować. Naturalna wanilia ma drzewny, wytrawny charakter, który można przywołać kreacją choćby Guerlain Shalimar.

W Ambre Cashmere Intense istotne są też bazowe składniki nadające trwałości całym perfumom: absolut labdanum, absolut tonki i rezinoid żywicy benzoesowej.

Całość jest kobieca, bardzo niebanalna, a co najważniejsze klasycznie piękna i zostawiająca za noszącym wyraźną zapachową smugę.

Nuty: irys, wanilia, czarny pieprz, mandarynka, goździki, labdanum, benzoin, paczula, bób tonka, cytryna, drewno sandałowe

Twórca: Patricia de Nicolai

Brak przewoźników dla tego produktu.

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.