Caravanserail Intense

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

Caravanserail Intense Rozszerz

  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL
  • 250 mL

345,00 zł

brutto

Nicolai Caravanserail Intense

Caravanserail Intense to pierwsze (dostępne w Impressium) perfumy po czterech latach przerwy (2019-2023), które otrzymały maksymalną ocenę 10/10 punktów na blogu Nez de Luxe. W 2019 taką notę otrzymał inny zapach Nicolai - Baikal Leather Intense.

Powiedzieć, że ta kompozycja jest niezwykła, to jak nie powiedzieć nic. Patricia de Nicolai chciała stworzyć perfumy należące do rodziny drzewnej gourmand, ale jednocześnie niepowtarzalne i wyjątkowe w 100%. 

To dlatego najważniejszą nutą Caravanserail Intense jest absolut nieśmiertelników (kocanek). W połączeniu z akordem ambrowym stanowi on kanwę, na której francuska Mistrzyni zdecydowała się zbudować swój obraz. Na początku jest cierpko-słodki, piaskowo-drzewny i śliwkowy. Owoc ma postać jesienną, pełną, nasycony jest purpurą, ze skórką niemal pomarszczoną i ciepłą od słońca.

Towarzyszy mu aromat kawowych ziaren w zmielonej formie. To zaledwie krok w stronę prawdziwego popisu Artystki. W sercu Caravanserail znajdziemy bowiem akord przyprawowy, który trudno porównać do jakiegokolwiek innego zapachu. Jest delikatny, subtelnie ciepły, ale zapada w pamięć. Kardamon, goździki, cynamon, paczula i drewno sandałowe tworzą spektakl na najwyższym poziomie.

Co wymaga podkreślenia - wszystkie te składniki są użyte są w formie naturalnych esencji, nie syntetycznych odpowiedników.

Oprócz tego, że jakość kreacji i połączenie nut jest tu na kosmicznym, można powiedzieć, że "boskim" poziomie, to Caravanserail jest wonią też po ludzku piękną i szalenie przyjemną. Aż chce się tak pachnie i czuć taki aromat wokół siebie. To wielka sztuka, żeby w dzisiejszych czasach zaprezentować coś tak oryginalnego, a jednocześnie przyjemnego i rozkosznego w noszeniu.

Jakość tych perfum jest na najwyższym poziomie od pierwszych nut aż po samą bazę.

To sprawia, że zapach ten bez cienia wątpliwości uznać należy za najlepszą premierę w Impressium od 4 lat.

Nuty: absolut kocanek (nieśmiertleników), śliwka, kawa, kardamon, goździki, cynamon, paczula, drewno sandałowe. wanilia, bób tonka, ambra, malina

Twórca: Patricia de Nicolai

Brak przewoźników dla tego produktu.

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.