Cuir Cuba Intense

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

Cuir Cuba Intense Rozszerz

Nicolai Cuir Cuba Intense

Cuir Cuba Intense to perfumy tytoniowe przedstawione w formie nieznanej z żadnej innej kompozycji dostępnej na rynku. Tytoń Nicolai nie jest bowiem przesłodzony, ani wytrawnie suchy. To...

Więcej szczegółów

  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

296,00 zł

brutto

Nicolai Cuir Cuba Intense

Nicolai Cuir Cuba IntenseCuir Cuba Intense to perfumy tytoniowe przedstawione w formie nieznanej z żadnej innej kompozycji dostępnej na rynku. Tytoń Nicolai nie jest bowiem przesłodzony, ani wytrawnie suchy. To udane połączenie zielonych, lekko ziołowych tonów świeżego ziela z naturalnych olejkiem szałwiowym, lukrecją oraz cieniem anyżu. Co ważne, Cuir Cuba Intense w żadnej chwili nie prezentuje się jako perfumy z jedną, dominującą nutą, a to jest niejako dowodem wielkiej wartości tej kompozycji pod względem sztuki tworzenia zapachów.

Całość zmienia się na skórze i prezentuje różne wątki: od zielonych po bardziej drzewne i ciepłe. Tytułowy akord skórzany powstał w wypadku Cuir Cuba Intense dzięki zestawieniu naturalnych esencji lawendy, paczuli, drewna cedrowego oraz absolutu kwiatów liatry i cywetu. Nie ma on jednak przybrudzonych tonów animalnych, jest za to ciepły i drzewny z cieniem lekko ziołowej nuty.

Cuir Cuba Intense to tytoń dla tych osób, dla których perfumy w typie Tom Ford Tobacco Vanille czy Phaedon Tabac Rouge są zbyt słodkie i głośne. 

Interpretacja marki Nicolai jest szlachetna, elegancka, zwracająca uwagę, ale w sposób nieagresywny.

Nuty: tytoń, szałwia, lukrecja, anyż, cytryna, mięta, lawenda, geranium, ylang, magnolia, kolendra, paczula, drewno cedrowe, cywet

Twórca: Patricia de Nicolai

Brak przewoźników dla tego produktu.

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.