La route du cedre

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

La route du cedre Rozszerz

Nicolai La route du cedre (dyfuzor 250 mL)

La route du cedre to wyprawa do lasów Karoliny Północnej, gdzie powietrze znad Atlantyku spotyka

Więcej szczegółów

  • świeca (180 g)
  • dyfuzor (250 mL)
  • zapas do dyfuzora (500 mL)

245,00 zł

brutto

Nicolai La route du cedre

La route du cedre to wyprawa do lasów Karoliny Północnej, gdzie powietrze znad Atlantyku spotyka się z chłodnym wiatrem Appalachów. To właśnie tam rosną najbardziej aromatyczne i najokazalsze cedry wirgińskie.

Ta kompozycja nie jest tak uniwersalna jak Musc Blanc, ale świetnie sprawdzi się do wnętrz artystycznych, z drewnem, książkami, dziełami sztuki. To zapach wytwornie piękny, nieco wyniosły, ale na swój sposób jest w nim dużo magii. 

Forma dyfuzora zapewnia, że aromat bez przerwy utrzymuje się w domu (przez 8 tygodni). Po zużyciu flakonu o pojemności 250 mL istnieje możliwość dokupienia źródła o pojemności 500 mL (pojawią się w Impressium na początku 2020 roku).

W celu modyfikacji mocy zapachu można usunąć część z rattanowych patyczków.

Nuty: cedr, geranium, pinia

Twórca: Patricia de Nicolai

Brak przewoźników dla tego produktu.

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.