Patchouli Sublime

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

Patchouli Sublime 90 mL Rozszerz

Nicolai Patchouli Sublime Elixir de Parfum

Po wielkim sukcesie swojego koronnego dzieła - Patchouli Intense - Patricia de Nicolai raz jeszcze tworzy kompozycję na temat paczuli, tym razem o stężeniu czystych perfum - Elixir de Parfum - Patchouli Sublime.

Więcej szczegółów

  • próbka 0,5 mL
  • 90 mL (Elixir de Parfum)

2 495,00 zł

brutto

Nicolai Patchouli Sublime Elixir de Parfum

Po wielkim sukcesie swojego koronnego dzieła - Patchouli Intense - Patricia de Nicolai raz jeszcze tworzy kompozycję na temat paczuli, tym razem o stężeniu czystych perfum - Elixir de Parfum - Patchouli Sublime.

Są to perfumy o niespotykanej sile wyrazu. Klasyczny akord paczulowo-przyprawowy wzbogacono w nich o absolut tytoniu oraz bobu tonka. To sprawia, że luksusowa wariacja jest wonią jeszcze głębszą i bardziej niezwykłą. 

Lawendowy chłód ustąpił tu miejsca akordom drzewnym, choć początek wzbogacono o kolendrę i miętę - które też niosą pewien zimny pierwiastek.

Sama nuta paczuli powstała w wyniku połączenia dwóch naturalnych składników - esencji z liści oraz absolutu - stąd pachnie w sposób jeszcze bardziej niezwykły i wielowymiarowy. 

W przypadku drogich perfum często zastanawiamy się, czy naprawdę są warte swojej ceny. W przypadku Patchouli Sublime wszystkie wątpliwości rozwiewają się po pierwszej aplikacji. Zapach pachnie tak, że nie sposób się mu oprzeć. Jest elegancki, mocny, wyrazisty i szykowny. Już kropla zaaplikowana na nadgarstek pokazuje, że to perfumy o ultrawysokiej jakości - klasa sama dla siebie.

Nuty: paczula (absolut i esencja z liści), bób tonka, tytoń, mięta, kolendra, geranium, kadzidło, róża, piżmo, ambra

Twórca: Patricia de Nicolai

Brak przewoźników dla tego produktu.

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.