Poudre Imperiale

Sous Le Manteau Sous Le Manteau

Nowy produkt

Poudre Imperiale Rozszerz

  • próbka 1 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)
  • 100 mL (woda perfumowana)
  • 14 mL (woda perfumowana)

189,00 zł

brutto

Sous Le Manteau Poudre Imperiale

Nazwa i kolor flakony nie mają absolutnie nic wspólnego z zapachem. Poudre Imperiale to bowiem ciepły las, w którym rozsypano przyprawy. Drzewne nuty plotą się aromatycznymi niuansami korzennymi.

Trudno uwierzyć, że Nathalie Feisthauer nie użyła tutaj cynamonu. Co więcej, cały obraz przenika ciche i subtelne kadzidło. Ciężko nie zachwycić tą miksturą, ponieważ kompozycyjnie wyznacza nowy szlak, który tylko momentami muska klimatów Feminite du Bois czy Soleil Au Zenith.

Zagranie żywicą elemi i czerwonym pieprzem sprawia, że perfumy są wytrawne i dopiero w bazie szala drga, ale wciąż nie przechyla się na stronę słodyczy. Wanilia, benzoin i tonka bardziej są tu ciepło-drzewne, a nie dostarczają klasycznego efektu cukrowego.

Wąchane pierwszy raz lub przelotnie nie ukazują swojej urody, która zachwyca podczas używania globalnego. Efekt ten jest tym cenniejszy, że nie można go spotkać w innych pozycjach. To wszystko pozwala dojść do wniosku, że Poudre Imperiale to jedno z koronnych dzieł Nathalie Feisthauer.

Nuty: żywica elemi, kardamon, wanilia, kadzidło, czarny i czerwony pieprz, heliotrop, benzoin, piżmo, cedr, konwalia, jaśmin, bergamotka

Brak przewoźników dla tego produktu.

Sous Le Manteau


Sous Le ManteauKiedy w 2020 roku Sous Le Manteau zdobywało FIFI Award dla Najlepszej Nowej Marki Niszowej (eliminując m. in. Bohoboco), niewiele osób znało ich kompozycje. Wszak jest ich zaledwie pięć, a firma nie promuje swoich wód.


Każdą z nich wyczarowała jednak szalenie zdolna perfumiarz – Nathalie Feisthauer, która wcześniej pracowała dla Hermes (Eau des Merveilles), Amouage (Honour). To ona stworzyła męską wersję Cartier Must i Aramis Havana. Z jej usług korzystał Yves Saint Laurent, Thierry Mugler, Nina Ricci, Oscar de la Renta czy Carolina Herrera.


Teraz, wspólnie z Olivią Bransbourg, zinterpretowała formuły dawnych eliksirów miłosnych zapisanych w XIX wiecznej Francji, a pochodzących ze starożytności, średniowiecza i okresu nowożytnego. W kompozycjach znajdziemy zatem sporo przypraw i składników drzewnych, a prawie w ogólnie nie ma w nich tonów cytrusowych czy typowo lekkich.


Kolekcja pięciu zapachów dostępna jest w Polsce wyłącznie w Impressium.


Do każdego pełnowymiarowego flakonu Sous Le Manteau dołączona jest porcelanowa ceramika, która jest idealnym nośnikiem zapachu i może być noszona na szyi, w torbie, pod poduszką, w samochodzie - wszędzie tam, gdzie zależy nam na oszałamiającym aromacie.


Kompozycje Sous Le Manteau tworzone są w Grasse, we Francji.