Cuir d'Orient

Sous Le Manteau Sous Le Manteau

Nowy produkt

Cuir d'Orient Rozszerz

  • próbka 1 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)
  • 100 mL (woda perfumowana)

570,00 zł

brutto

Sous Le Manteau Cuir d'Orient

Kompozycja skórzano-miodowa, słoneczna i ciepła. Skóra nie ma w niej wydźwięku zwierzęcego lub przybrudzone, a bardziej żywiczne i drzewne. Wyraźnie zresztą tu nutę palonego opoponaksu, paczulę i wanilię. Co więcej, złożenie tych składników sprawia, że w Cuir d’Orient kształtuje się nuta przypominająca naturalną ambrę.

To ciekawe zjawisko szczególnie mocno widoczne jest między akordem głowy a sercem kompozycji. Później pojawi się cień mało słodkiej, miodowej wanilii, a całość nabiera puchatego, komfortowego wydźwięku z jednoczesnym, nieco gorzkim elementem migdałowym – odpowiada za niego heliotrop.

Nuty: opoponaks, wanilia, benzoin, ambrette, heliotrop, piżmo, irys, bergamotka, zamsz, paczula

Brak przewoźników dla tego produktu.

Sous Le Manteau


Sous Le ManteauKiedy w 2020 roku Sous Le Manteau zdobywało FIFI Award dla Najlepszej Nowej Marki Niszowej (eliminując m. in. Bohoboco), niewiele osób znało ich kompozycje. Wszak jest ich zaledwie pięć, a firma nie promuje swoich wód.


Każdą z nich wyczarowała jednak szalenie zdolna perfumiarz – Nathalie Feisthauer, która wcześniej pracowała dla Hermes (Eau des Merveilles), Amouage (Honour). To ona stworzyła męską wersję Cartier Must i Aramis Havana. Z jej usług korzystał Yves Saint Laurent, Thierry Mugler, Nina Ricci, Oscar de la Renta czy Carolina Herrera.


Teraz, wspólnie z Olivią Bransbourg, zinterpretowała formuły dawnych eliksirów miłosnych zapisanych w XIX wiecznej Francji, a pochodzących ze starożytności, średniowiecza i okresu nowożytnego. W kompozycjach znajdziemy zatem sporo przypraw i składników drzewnych, a prawie w ogólnie nie ma w nich tonów cytrusowych czy typowo lekkich.


Kolekcja pięciu zapachów dostępna jest w Polsce wyłącznie w Impressium.


Do każdego pełnowymiarowego flakonu Sous Le Manteau dołączona jest porcelanowa ceramika, która jest idealnym nośnikiem zapachu i może być noszona na szyi, w torbie, pod poduszką, w samochodzie - wszędzie tam, gdzie zależy nam na oszałamiającym aromacie.


Kompozycje Sous Le Manteau tworzone są w Grasse, we Francji.