L'eau miXte

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

L'eau miXte Rozszerz

Nicolai L'eau MiXte

L'eau miXte to świeży, cytrusowy zapach wzbogacony nutą czarnej porzeczki i mięty. Bardzo rześki, a przy tym naturalny.

Jego najmocniejszą stroną jest zielona, botaniczna wręcz...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 30 mL

218,00 zł

brutto

Nicolai L'eau MiXte

L'eau miXteL'eau miXte to świeży, cytrusowy zapach wzbogacony nutą czarnej porzeczki i mięty. Bardzo rześki, a przy tym naturalny.

Jego najmocniejszą stroną jest zielona, botaniczna wręcz mięta, która gra na drzewnym, wytrawnym tle z jałowcem i wetiwerem.

Całość przenosi nas do kipiącego zielenią lasu, który w oka mgnieniu został skuty lodem. Wizja to raczej nierealna, ale świetnie oddaje klimat L'eau miXte.

Z istotnych kwestii warto również zaznaczyć, że na skórze kobiet wybrzmiewają wyraźniej tony porzeczkowe i kwiatowe (róża-jaśmin), a na męskiej zapach skręca w stronę drzewnej, szorstkiej zieleni. Zawsze jednak pozostaje świeży i szykowny

Nuty: mięta, cytryna, tymianek, bergamota, pomarańcza, jałowiec, czerwony pieprz, gałka muszkatołowa, czarna porzeczka, grejpfrut, róża, jaśmin, mech dębowy, wetiwer, piżmo, ambrette

Twórca: Patricia de Nicolai

Brak przewoźników dla tego produktu.

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.