Rose Oud

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

Rose Oud Rozszerz

Nicolai Rose Oud

Rose Oud to nie jest kolejna wariacja na temat oudu łączonego z różą. To przede wszystkim głęboki aromat Królowej Kwiatów w otoczeniu klasycznie francuskiego akordu szyprowego z żywicznym i zupełnie pozbawionym słodyczy...

Więcej szczegółów

  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

375,00 zł

brutto

Nicolai Rose Oud

Nicolai Rose OudRose Oud to nie jest kolejna wariacja na temat oudu łączonego z różą. To przede wszystkim głęboki aromat Królowej Kwiatów w otoczeniu klasycznie francuskiego akordu szyprowego z żywicznym i zupełnie pozbawionym słodyczy fundamentem oudowym. 

Zapach ma niesamowicie szlachetny i dystyngowany wyraz, a jego wytrawny charakter sprawia, że trudno porównać go do jakichkolwiek perfum traktujących o róży i agarze. Wyda się on jednak znajomy osobom, które kojarzą najwybitniejsze dzieła francuskiej perfumerii z Guerlain Nahema na czele.

Patricia de Nicolai znowu potwierdziła, że potrafi dokonać rzeczy niemożliwej i w materii znanej i popularnej (zapachy różano-oudowe ma w ofercie większość firm) wyznaczyła zupełnie nową ścieżkę, która łączy elegancję z żywicznym i oryginalnym brzmieniem oudu.

Nuty: róża, oud, kolendra, konwalia, mech dębowy, piołun, malina, osmanthus, drewno sandałowe, paczula, wanilia, kastoreum, ambra, piżmo

Twórca: Patricia de Nicolai

Brak przewoźników dla tego produktu.

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.