Chukker
Chukker
Chukker
Chukker

Chukker

Ch
Na stanie
695,00 zł
Brutto
Rozmiar
  • 100 mL
  • 50 mL
  • próbka 0,5 mL

Dostawa rozpoczyna się od

Do darmowej dostawy brakuje 280,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 280,00 zł.
 

Pont des Arts Chukker

Bertrand Duchaufour słynie z niebywałych umiejętności interpretacji nut kadzidlanych i drzewnych. Chukker to perfumy oparte na kadzidle gurjun, klasycznym olibanum oraz tonach przyprawowych z tytoniem i czarną herbatą.

To kompozycja frapująca, elegancka, zmienna i żyjąca na skórze. Stanowi kolejny dowód twórczych umiejętności tego perfumiarza

Twórca: Bertrand Duchaufour

Nuty: balsam gurjun, olibanum, czarna herbata, tytoń, cynamon, konwalia, wanilia, wetiwer, styraks, szafran, oud, róża, wanilia, piżmo, kastoreum

Pont des Arts

Perfumy Pont des Arts

Pont des Arts perfumy niszowePont des Arts reprezentuje w świecie perfum najwyższą jakość, elegancję i luksus. Każdy z zapachów składa hołd klasycznej, francuskiej sztuce kreacji, ale łączy to z przewidywaniem przyszłości i tego, jaką drogą perfumiarstwo dopiero podąży. To sprawia, że kompozycje są autentycznie niezwykłe, zbudowane niemal w 100% ze składników naturalnych. Co więcej, Pont des Arts pozyskało kilka ingrediencji po raz pierwszy w historii i zdobyło na nie ekskluzywność - tak, że nie mogą być użyte w żadnych innych perfumach bez zgody firmy.

Dwie z dotychczasowych kreacji są dziełem Bertranda Duchaufoura, trzecia wyszła spod nozdrzy Vincenta Grandjona - profesora Ecole Superieure du Parfum.

Most - symbol

Nazwa "Pont des Arts" stanowi odniesienie do najbardziej znanego, pieszego mostu w Paryżu. Spina on brzegi Sekwany między dwoma, niezwykłymi miejscami, które symbolizują sztukę i wiedzę - dwie nadrzędne wartości marki. Te miejsca to Luwr i Instytut Francji.

Symbolika mostu jest jednak głębsza, ponieważ ma nawiązywać do łączenia, odkrywania nowego, spajania sprzeczności... Motyw ten w połączeniu z ampersandem stanowi znak marki, który odnajdujemy choćby w korkach, na pudełkach czy we wszystkich innych materiałach.

Idealne detale

Aby jeszcze bardziej uwydatnić ekskluzywny charakter pachnących substancji, twórcy zdecydowali się na współpracę z francuskimi rękodzielnikami i małymi manufakturami w kwestiach produkcji opakowań i detali.

Tym sposobem powstały korki wykonane z niklu, stopu miedzi z glinem i glinu z cynkiem (tak zwany stop znal - wykorzystywany z precyzyjnych odlewach), które mają stanowić rekonstrukcję jednego z przęseł mostu, wysokiej jakości flakony z grubego szkła czy nawet sitodruk nań nałożony. Twórcy, którzy pracowali dla Pont des Arts posiadają odznaczenia Entreprise du Patrimoine Vivant - certyfikaty wydawane przez Republikę Francji w uznaniu doskonałości w zakresie tradycyjnego rzemiosła.

Pont des Arts w Polsce i na świecie

Obecnie marka dostępna jest jedynie w kilku miejscach na świecie, a w Polsce wyłącznie w Impressium przy Piotrkowskiej 243. Twórcy docenili charakter łódzkiej perfumerii, jej historię i historię wspaniałej kamienicy, która również ma artystyczne korzenie.

Pont des Arts 100 mL

Brak metod dostawy dla tego produktu.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

6 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania