Angelys Pear

Nicolai Parfumeur Createur Nicolai Parfumeur Createur

Nowy produkt

Angelys Pear Rozszerz

Nicolai Angelys Pear

Natura od zawsze stanowiła nieograniczone źródło inspiracji dla Patricii de Nicolai. Tym razem autorka wraca do tematu gruszki, który po raz pierwszy zinterpretowała w perfumach Musc Intense. Z zapachem Angelys Pear przenosimy...

Więcej szczegółów

  • 100 mL
  • 30 mL
  • próbka 0,5 mL

238,00 zł

brutto

Nicolai Angelys Pear

Natura od zawsze stanowiła nieograniczone źródło inspiracji dla Patricii de Nicolai. Tym razem autorka wraca do tematu gruszki, który po raz pierwszy zinterpretowała w perfumach Musc Intense. Z zapachem Angelys Pear przenosimy się nad Loarę, gdzie dojrzewają najszlachetniejsze owoce w Europie. Właśnie stąd pochodzi też odmiana angelys, którą charakteryzuje cierpko-słodki, kremowy aromat. Ze względu na te walory została uznana też najszlachetniejszą z francuskich gruszek.

W zapachu Angelys Pear doświadczymy bogatej złożoności tej nuty: od niuansów kwaskowo-zielonych po soczystą słodycz. Kompozycja wzbogacona jest o absolut czarnej porzeczki i olejek różany, które wyraźnie nadają jej kobiecego charakteru. Co ciekawe, gruszkowe tony przemycono też do bazy, która ma szyprowo-kremowy wydźwięk.

Szyprowe konotacje sprawiają, że kompozycja może grać ciekawie również na męskie skórze, mimo że gruszkę odbieramy jako stereotypowo kobiecą nutę.

Nuty: bergamotka, cytron, zioła, czarna porzeczka, gruszka, jaśmin, róża, paczula, mech dębowy, piżmo

Twórca: Patricia de Nicolai

Brak przewoźników dla tego produktu.

Nicolai Parfumeur Createur


Nicolai Parfumeur Createur LogoPatricia de NicolaiNicolai to marka szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jej historię i fakt, że założycielka - Patricia de Nicolai - należy do rodu najznamienitszych perfumiarzy wszech czasów - Guerlain. Co więcej, nie na samym drzewie genealogicznym kończą się te powiązania, bowiem autorka wychowywała się i kształciła pod bezpośrednim okiem samego Jean-Paula (twórcy m. in. Samsary), który przez długie lat był jej mentorem.


Perfumy niszowe Parfums de NicolaiDzisiaj w perfumach Nicolai czuć sznyt dawnych lat świetności marki, kiedy Guerlain był domem niezależnym, do produkcji używano wyselekcjonowanych składników, a nowe premiery lansowano raz na kilka lat. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kompozycje Parfums de Nicolai to wonie klasyczne i eleganckie, francuskie do szpiku kości. Nie znajdziemy tu zapachów opartych na syntetycznych nutach landrynkowych, jadalnych lub morskich.


Jeśli widzimy w piramidzie nut owoce, to tylko ekstrakty naturalne w towarzystwie absolutów i olejków kwiatowych, jeśli nuty drzewne to bez ton mdłej, plastikowej słodyczy, ale z cytrusami i przyprawami w zamian. Taki kierunek kreacji sprawia, że dzieła Nicolai docenią koneserzy piękna uznający perfumerię za dziedzinę sztuki.


Wszystkie te perfumy powstają w laboratorium pod Paryżem przy użyciu wyselekcjonowanych składników z całego świata. Doboru każdej substancji dokonuje osobiście Patricia de Nicolai. Często wiąże się to z podróżami do najodleglejszych miejsc świata, żeby odnaleźć ingrediencji idealnie pasujące do zamysłu. Dzięki tak wielkiej dbałości o szczegóły powstają jednak perfumy niezwykłe. Trudne, ale niezwykłe.


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że Impressium jest pierwszą i jedyną perfumerią w Polsce, która zyskała akredytację marki Nicolai Parfumeur Createur Paris. Od listopada 2016 roku kolekcja jest prezentowana w naszym salonie przy Piotrkowskiej 243 w Łodzi.