Divine Vanille

Essential Parfums Essential Parfums

Nowy produkt

Divine Vanille Rozszerz

Essentials Parfums Divine Vanille

Olivier Pescheux o Divine Vanille:

"W tych perfumach zdecydowałem się zamknąć podziw dla absolutu wanilii z Madagaskaru...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL (woda perfumowana)
  • 10 mL (woda perfumowana)

88,00 zł

brutto

Essentials Parfums Divine Vanille

Olivier Pescheux o Divine Vanille:

"W tych perfumach zdecydowałem się zamknąć podziw dla absolutu wanilii z Madagaskaru. Kocham jego głębię, zmysłowość, elegancję i niesamowity, uzależniający pierwiastek. Chciałem przetłumaczyć na język perfum jego pikantną słodycz, miękkość i cielesność ze szczyptą nieodgadnionej tajemnicy."

Divine Vanille to hołd dla absolutu wanilii, wytwarzanego w sposób zrównoważony na Madagaskarze.

Tajemniczy, słodki, głęboki i zmysłowy... Po prostu nie można mu się oprzeć. Naturalny tonkowiec wonny i żywica benzoinowa wzmacniają miękkie, balsamiczne i uzależniające oblicze wanilii. Kompozycja naturalnej kory cynamonowej i zmysłowych tonów naturalnego osmanthusa, przywodzących na myśl aromat skóry, łączy się z bogactwem nut jasnego tytoniu i suszonych owoców. Nowatorsko uzyskiwana frakcja naturalnego ekstraktu z drewna cedrowego i paczuli tworzy drzewno-kremowy woal podkreślony jedwabistym piżmem. Baza rozpromienia całość kompozycji.

Perfumy Essential Parfums Divine Vanille bazują na czterech, w 100% naturalnych składnikach: absolucie wanilii z Madagaskaru, absolucie żywicy benzoinowej z Lasu, absolucie z płatków chińskiego osmanthusa i olejku z liści indonezyjskiej paczuli. Pozostałe składniki naturalne są ich uzupełnieniem.

Warto dodać, że wszystkie pozyskiwane są w zrównoważony sposób - z dbałością o lokalną społeczność i środowisko.

ELLE POLSKA (luty 2020) o Divine Vanille:

"...zapach, który powoli dojrzewa na skórze uwalniając słodkie nuty wanilii. Dla rozkoszy. Po prostu.(...) Zapach, który zmieni twoje wyobrażenie o zapachu wanilii".

Twórca: Olivier Pescheux

Nuty: wanilia, osmanthus, bób tonka, paczula, tytoń, cedr, cynamon, szałwia, pieprz, morela, olibanum

Brak przewoźników dla tego produktu.

Essential Parfums


Essential Parfums logo


Marka Essential Parfums to w pewien sposób firma szczególna. W skrócie, ich kompozycjom przyświecają trzy idee:


1. Całkowita wolność twórcy-perfumiarza.


2. Użycie naturalnych składników, których pozyskanie nie łączy się z negatywnym wpływem na środowisko (nie tylko naturę, ale i ludzi).


3. Proste opakowania, brak pośredników, licencji i reklamy, aby zminimalizować cenę końcową produktu.


W szczególe:


1. Zapachy Essential Parfums komponowane są przez największych perfumiarzy świata, którzy na co dzień tworzą dla marek takich jak Dior, Armani, Tom Ford, Estee Lauder, Frederic Malle czy Lancome. W tym jednak wypadku nie są ograniczeni żadnym wytycznymi specjalistów od marketingu. Tworzą perfumy w całkowitej wolności idąc własną drogą. Mają carte blanche. Co więcej, podpisują je własnym nazwiskiem, a przez to stają się one ich wizytówką. To powoduje, że perfumy Essential Parfums są dopracowane do perfekcji.


2. Składniki używane do kreacji tych kompozycji są najwyższej możliwej jakości. Pochodzą z ekologicznych, zrównoważonych upraw. Ich pozyskanie nie odbywa się kosztem środowiska, a często wbrew przeciwnie - przyczynia się do odbudowy lasów amazońskich w Wenezueli czy drzew sandałowych w Indiach.


Pozyskiwanie wielu z nich zapewnia godne źródło utrzymania lokalnych społeczności w takich krajach jak Madagaskar czy Haiti.