Mon Vetiver

Essential Parfums Essential Parfums

Nowy produkt

Mon Vetiver Rozszerz

Essentials Parfums Mon Vetiver

Bruno Jovanović o Mon Vetiver:

Zaledwie kilka prostych, trafnych zdań jest koncepcją, która stanęła za tymi perfumami. Nowoczesną elegancję perfum wyobrażam sobie jako bazę wetiweru i akordu ginu...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL (woda perfumowana)
  • 10 mL (woda perfumowana)

88,00 zł

brutto

Essentials Parfums Mon Vetiver

Bruno Jovanović o Mon Vetiver:

Zaledwie kilka prostych, trafnych zdań jest koncepcją, która stanęła za tymi perfumami. Nowoczesną elegancję perfum wyobrażam sobie jako bazę wetiweru i akordu ginu. To mariaż z silnym charakterem o drzewnych i aromatycznych akcentach.

Charyzmatyczna i elegancka – lecz zaskakująca – ta kompozycja koncentruje się wokół naturalnej esencji haitańskiego wetiweru. Niespodziewany akord ginu nadaje perfumom świeżości pochodzącej z meksykańskiej limonki i esencji jałowca. Akcenty naturalnej lawendy i goryczki (gentiany), podkreślone tajemniczymi niuansami drzewa kaszmirowego i naturalnej indonezyjskiej paczuli sprawiają, że ta kompozycja intryguje jeszcze mocniej. Essential Parfum Mon Vetiver został oparty na absolucie i olejku wetiwerowym z Haiti od LMR, które uzyskało certyfikat „For Life”, redukując wpływ na środowisko i wspierając społeczności rolnicze w tym kraju.

LMR to skrótowiec od Laboratorium Monique Remy. To powstałe w 1983 roku laboratorium zapachowe, które specjalizuje się w otrzymywaniu najwyższej jakości naturalnych składników. Oprócz samej jakości, kładzie nacisk z ekologię, zrównoważony rozwój i dbałość o lokalną społeczność.

Absolut wetiwerowy LMR z Haiti jest uważany przez wielu perfumiarzy za najlepszy na świecie. Ma niespotykany zielony, drzewny akcent bez niuansów dymnych i smolistych. W odróżnieniu od olejku, absolut ten posiada cień słodyczy.

Twórca: Bruno Jovanović

Nuty: wetiwer (esencja i absolut), jałowiec, limonka, lawenda, goryczka, paczula, drewno kaszmirowe, mięta, drewno gwajakowe

Brak przewoźników dla tego produktu.

Essential Parfums


Essential Parfums logo


Marka Essential Parfums to w pewien sposób firma szczególna. W skrócie, ich kompozycjom przyświecają trzy idee:


1. Całkowita wolność twórcy-perfumiarza.


2. Użycie naturalnych składników, których pozyskanie nie łączy się z negatywnym wpływem na środowisko (nie tylko naturę, ale i ludzi).


3. Proste opakowania, brak pośredników, licencji i reklamy, aby zminimalizować cenę końcową produktu.


W szczególe:


1. Zapachy Essential Parfums komponowane są przez największych perfumiarzy świata, którzy na co dzień tworzą dla marek takich jak Dior, Armani, Tom Ford, Estee Lauder, Frederic Malle czy Lancome. W tym jednak wypadku nie są ograniczeni żadnym wytycznymi specjalistów od marketingu. Tworzą perfumy w całkowitej wolności idąc własną drogą. Mają carte blanche. Co więcej, podpisują je własnym nazwiskiem, a przez to stają się one ich wizytówką. To powoduje, że perfumy Essential Parfums są dopracowane do perfekcji.


2. Składniki używane do kreacji tych kompozycji są najwyższej możliwej jakości. Pochodzą z ekologicznych, zrównoważonych upraw. Ich pozyskanie nie odbywa się kosztem środowiska, a często wbrew przeciwnie - przyczynia się do odbudowy lasów amazońskich w Wenezueli czy drzew sandałowych w Indiach.


Pozyskiwanie wielu z nich zapewnia godne źródło utrzymania lokalnych społeczności w takich krajach jak Madagaskar czy Haiti.