Prive

Ormonde Jayne Ormonde Jayne

Nowy produkt

Prive Rozszerz

  • próbka 1 mL
  • 120 mL

890,00 zł

brutto

Ormonde Jayne PRIVE

Ormonde Jayne Prive

16 lat. Tyle trwało skonstruowanie ostatecznej formuły perfum Prive. Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy Linda Pilkington razem z Gezą Schoenem podróżowali po świecie wybierając surowce do londyńskiej pracowni.

Z zebranych wówczas próbek surowych składników powstała kompozycja, która miała wyrażać DNA marki Ormonde Jayne. Niestety, okazało się, że produkcja perfum w ilościach handlowych nie będzie możliwa. Przez wiele lat Linda Jayne starała się dostosować formułę, aby ominąć kłopotliwe ingrediencje. Niestety, zawsze odbijało się to na jakości kompozycji.

W końcu udało się jednak zamknąć formułę i pozyskać naturalny, ale specyficzny absolut gardenii - ostatni ze składników.

Prive to perfumy abstrakcyjne, lekkie, z drzewną i nieco słodką bazą wykreowaną na kanwie absolutu z bobu tonka. Kto ceni perfumy Ormonde Jayne, będzie nimi zachwycony. Odnajdzie tu bowiem DNA marki. To również drugi zapach kategorii uniseks (dla kobiet i dla mężczyzn) z linii Signature.

Są to perfumy uniwersalne, choć skierowane na sezon wiosna/lato. Soczyste, eleganckie i nieprzesadzone. Idealnie wpisują się w klimat marki i zachwycą osoby, które poszukują zapachów niezwykłych, ale bez kontrowersji.

WAŻNE:

Formuła oficjalnie nazywana jest wodą perfumowaną (Eau de Parfum), ale zawiera aż 32% kompozycji zapachowej, czyli znacznie więcej niż klasyczne ekstrakty perfum (Extrait lub Parfum).

Nuty: basmati, czerwony pieprz, magnolia, zielona mandarynka, kolendra, frezja, petitgrain, bergamotka, osmanthus, czarna porzeczka, magnolia, szałwia, jaśmin, gardenia, irys, wanilia, piżmo, drewno sandałowe, bób tonka, ambroksan

Twórca: Linda Jayne

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-7 dni roboczych 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Ormonde Jayne


Ormonde Jayne perfumyLinda Pilkington - twórczyni Ormonde JayneFilozofią marki Ormonde Jayne jest połączenie jakości i prawdziwego luksusu, dążenie do piękna i elegancji.


Perfumeryjna kolekcja marki bazuje na jednej, prostej zasadzie: "Kreujemy nadzwyczajnie piękne perfumy ze specjalnych ingrediencji, które są bardzo rzadko spotykane w dzisiejszych czasach". To dlatego Linda Pilkington - twórczyni i nos marki - osobiście podróżuje po całym świecie i szuka najbardziej oryginalnych składników. W swoich poszukiwaniach nie kieruje się tylko odnajdowanie konkretnych gatunków, ale również zwraca uwagę na takie szczegóły jak mikroklimat danego miejsca i środowisko. Dzięki tak rozbudowanej selekcji osoby noszące perfumy Ormonde Jayne mają pewność, że kompozycje zrobione są bez żadnych kompromisów.


Współautorem każdego z zapachów marki jest również Geza Schoen.


Ze względu na niespotykaną nawet w innych niszowych produktach koncentrację naturalnych składników, w perfumach Ormonde Jayne wytwarza się osad. W żaden sposób nie wpływa to na jakość perfum, ponieważ związane jest z wytrącaniem składników nielotnych (a więc takich, które nie pachną) wchodzących w skład olejków otrzymywanych z drewna i żywic. Nie jest to wadą produktu, a świadczy jedynie o nadzwyczajnie wysokim stężeniu naturalnych esencji.


Ormonde Jayne to powrót do złotej ery perfumerii, do okresu, w którym kreacja zapachu była postrzegana w kategoriach sztuki.


Każdy z produktów Ormonde Jayne bazuje na wysoko skoncentrowanych naturalnych olejkach eterycznych, z których znaczna część jest nie do spotkania w innych produktach na rynku. Dodatkowo wszystkie butelki perfum są ręcznie wykonywane i konfekcjonowane w londyńskim laboratorium Ormonde Jayne.